Wybieramy pędzle do makijażu

Wybieramy pędzle do makijażu

W stacjonarnych i internetowych drogeriach do wyboru jest mnóstwo różnych pędzli do makijażu. Wybór jest tak duży, że naprawdę bardzo łatwo jest się pogubić. Wśród pędzli do makijażu wyróżnić można zarówno takie do makijażu twarzy jak i do makijażu oka. Jakie pędzle do makijażu należy kupić w pierwszej kolejności?

Pędzel do podkładu

To podstawowy rodzaj pędzla do makijażu twarzy. Ten płaski, szeroki o zaokrąglonej końcówce pędzel jest niezbędny każdej kobiecie, która chce mieć perfekcyjnie wykonany makijaż. Pędzel do nakładania podkładu ma sztywne i śliskie włosie. Umożliwia precyzyjne nałożenie fluidu na całą powierzchnię twarzy. Można go użyć również do aplikacji korektora pod oczami i do konturowania. Aby podkład był jak najmniej widoczny, rozcieramy go krawędziami pędzla.

Pędzel do cieni

Wśród tych cieni wyróżnić możemy kilka rodzajów. Podstawowe służą do nakładania cieni. Wśród tych pędzelków jest między innymi packing brush. To pędzelek średniej wielkości o puchatej strukturze. To pędzelek stosunkowo twardy, nakładamy nim cień bazowy. Packing brush służy do aplikacji cieni o kremowej lub sypkiej konsystencji. Precyzyjne nałożenie cienia w załamanie powieki umożliwia pędzelek, który od packing brush jest zdecydowanie węższy i ostrzejszy. Pędzelek ten jest też mocno zbity, gęsty i krótki. Spośród pędzelków do makijażu oka już z daleka uwagę przyciąga ten przeznaczony do mieszania kolorów i zacierania granic pomiędzy poszczególnymi cieniami. Pędzelek do blendowania jest gęsty, krótki i mocno zbity.

Pędzel do różu

Jest mniejszy od pędzla przeznaczonego do aplikacji podkładu. Może być półokrągły lub ścięty z jednej strony. Pędzel ten służy do nakładania różu, który ma sypką konsystencję.

Pędzel kabuki

To duży pędzel, który ma okrągły kształt. Jest przeznaczony do aplikacji kosmetyków mineralnych; można używać go także do nakładania podkładu i różu.

Pędzelek do korektora

Lekko zaokrąglony czubek pędzelka umożliwia nałożenie kosmetyku nawet w miejsca, które są trudno dostępne.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/syntetyczne-vs-naturalne-jakie-pedzle-wybrac/

Podobne wpisy: