Trzy błędy, na które należy uważać wybierając piły do betonu?

Trzy błędy, na które należy uważać wybierając piły do betonu?

Piła do betonu to jedno z tych narzędzi, po które sięgają przede wszystkim profesjonaliści. Może się więc wydawać, że znalezienie takiej, która spełni oczekiwania kupujących, nie będzie trudne. Wystarczy jednak porozmawiać z osobami odpowiadającymi za sprzedaż pił, aby przekonać się o tym, że nie zawsze tak jest. Jakie błędy kupujący popełniają zatem najczęściej?

Po pierwsze – nadmierne przywiązanie do marki

Na polskim rynku prężnie działa wiele firm, wśród nich zaś znajdują się takie, które są promowane jako podmioty oferujące już od lat wyjątkowe narzędzia dla profesjonalistów. Znajomość marek i kojarzenie ich jako solidnych ułatwia zakupy, prowadzi jednak również do błędnych decyzji, którym sami producenci wcale nie są winni. Kupujący mając możliwość wejścia w posiadanie piły markowej, decyduje się na jej zakup nawet, jeśli nie wszystkie parametry, jakie ją charakteryzują odpowiadają jego oczekiwaniom. W rezultacie wcale nie wybiera optymalnego rozwiązania, a tym samym – nie może być w pełni zadowolony z jego funkcjonowania.

Trzy błędy, na które należy uważać wybierając piły do betonu?

Po drugie – zakup rozwiązań niedopasowanych do warunku pracy

Dobre jakościowo piły do betonu powinny poradzić sobie zarówno z asfaltem i kamieniem naturalnym, jak i z murem. Nie każda będzie jednak równie wydajna w konkretnych warunkach. Pracując w budynku można pozwolić sobie na piłę elektryczną, podczas pracy na zewnątrz znacznie lepszym rozwiązaniem jest jednak ta, która jest zaopatrzona w silnik spalinowy. Kupujący koncentrując się na parametrach takich, jak moc silnika lub intuicyjność obsługi często zdają się o tym zapominać.

Piły do betonu kupisz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/

Po trzecie – brak troski o konserwację

Gdy mamy do czynienia z piłą spalinową, jej sprawne funkcjonowanie w dużej mierze uzależnione jest od tego, czy otacza się ją odpowiednią troską. Oczyszczenie piły po każdym jej użyciu to absolutne minimum. Przy zakupie warto więc pytać o to, czy piła jest wyposażona w system pozwalający na jej oczyszczanie, a także o to, jakie zabiegi konserwacyjne są rekomendowane przez jej producenta.

Podobne wpisy: