Prowizje na rynku ubezpieczeń

Prowizje na rynku ubezpieczeń

Wybierając ubezpieczenie, zazwyczaj martwimy się o to, ile przyjdzie nam zapłacić przeróżnych prowizji dla pośredników i ogólnie osób, które z naszym ubezpieczeniem nie będą miały realnie wspólnego nic więcej niż to, że będą częścią ogólnie rozumianego łańcucha sprzedażowego. A taki łańcuch trzeba utrzymać. Instynktownie kierujemy swoje kroki w kierunku rozwiązań online, ponieważ te zazwyczaj obciążone są mniejszymi kosztami sprzedaży. Czy jest to rozwiązanie dobre? Tak, chociaż nie aż tak, jak można by przypuszczać.

Wszyscy płacimy prowizje

 Niezależnie od tego, czy kupujemy ubezpieczenie samochodowe, czy wybieramy ubezpieczenie na życie lub decydujemy się na ubezpieczenie naszego domu przed skutkami pożaru lub podobnych zjawisk, musimy skorzystać jakiegoś kanału sprzedażowego. To oczywiste. Jeśli zapytamy agenta ubezpieczeniowego, ile jest jego prowizji w sprzedawanym ubezpieczeniu, powie nam, że nie dopłacamy do niego ani grosza. I będzie to prawda, ponieważ stawki wyliczone są już z wliczoną kwota prowizji. I bynajmniej nie jest to kota odnosząca się tylko do tej jednej transakcji. Firmy ubezpieczeniowe traktują koszty swoich prowizji jako po prostu koszt działalności, coś jak koszt papieru do drukarki. Nasza polisa nie jest zależna w cenie od tego, na ilu kartach zostanie wydrukowana i nie ma też znaczenia, kto nam ją sprzeda. Koszt drukowania w firmie jest rozłożony na wszystkich klientów i tak też jest z kosztem prowizji. Nie zawsze jednak drukuje się tyle samo.

Promocja kanałów online

 Wszędzie ubezpieczenie samochodu będzie nas kosztowało tyle samo, ale przy zawieraniu umowy w Internecie zazwyczaj możemy liczyć na jakiś drobny rabat. Firma ubezpieczeniowa wie bowiem, że na sprzedaży polisy w swoim serwisie zarobi więcej – nie będzie pośrednika, któremu będzie musiała zapłacić. I chociaż koszty prowizji rozkłada po równo lub proporcjonalnie na wszystkich klientów, zawsze może zaoferować jakąś promocje na tych kanałach, które opłacają jej się najbardziej. I tak też się dzieje.

My polecamy sprawdzić stronę https://mtu24.pl/ by dowiedzieć się więcej.

Podobne wpisy: