Podstawowe pędzle do makijażu

Podstawowe pędzle do makijażu

Każda kobieta, która chcę nakładać makijaż, musi zapewnić sobie odpowiednią liczbę pędzli. Które z nich są ważne i jakie powinniśmy kupować w pierwszej kolejności?

Do podkładu i nakładania cieni

Jeśli chodzi o pędzle do twarzy, to powinniśmy zaopatrzyć się w pędzle do podkładu. Od nich zależy, jak podkład będzie wyglądał na twarzy po nałożeniu. Pędzle tego typu powinny mieć ścięto płasko końcówkę. Ta powoduje, że fluid dobrze wypełnia wszelkie nierówności na twarzy. Pędzle tego typu raczej powinien mieć też sztuczne włosie. Wtedy podkład nie będzie w nie wsiąkać. Unikajmy też raczej płaskich pędzli, ponieważ za ich pomocą tylko rozsmarujemy produkt po wierzchu i nie stopi on się ze skórą. Z kolei pędzel do nakładania i blendowania cieni, musi występować przynajmniej w dwóch odmianach. Włosie ma być tu lekko puchate i spłaszczone, a świetnie poradzi sobie zarówno z aplikacją kolorowych cieni, jak i ich rozcieraniem.

Do pudru i konturowania twarzy

Pędzle do pudru są bardzo charakterystyczne. Cechują się największą powierzchnią i puszystością spośród wszystkich typów pędzli. Jego włosie jest gęste, miękkie i zaokrąglone na końcu. Jego konstrukcja ma pozwolić na szybkie omiecenie całej powierzchni twarzy, celem uzyskania odpowiedniego efektu. Pędzel do konturowania twarzy pozwala nam z kolei skutecznie i efektownie wyprofilować rysy naszej twarzy. Możemy tutaj skorzystać z uniwersalnego pędzla, który pozwala nam nałożyć róż jak też rozświetlacz. Jednak bardziej profesjonalne jest skorzystanie z odrębnych pędzli do każdej z tych czynności. Jeśli zależy nam na wyeksponowaniu brwi, to skorzystajmy z pędzli do tego przeznaczonych. Ostatecznie zostają nam jeszcze pędzle do eyelinera. Są one produkowane w niewielkich rozmiarach i mają krótkie oraz sztywne włosie. Ten typ aplikatora dzięki swojemu kształtowi i dużej gęstości umożliwia bardzo precyzyjne, liniowe nałożenie kosmetyku. Jeśli zgromadzimy je wszystkie, możemy pokusić się o tworzenie nawet niezwykle skomplikowanych makijaży.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/8-do-twarzy

Podobne wpisy: