Jakich pędzli użyć do makijażu oka?

Jakich pędzli użyć do makijażu oka?

Do malowania się cieniami bardzo często zniechęca nas to, że osiągamy zupełnie inny efekt niż ten, który widzimy na gwiazdach, modelkach czy filmikach zamieszczanych na YouTube. Wykonanie idealnego makijażu oka nie jest trudne pod warunkiem użycia odpowiednich pędzelków.

Pędzle do cieni

Specjalne pędzle do oczu ułatwią nam perfekcyjne wykonanie makijażu oka. Do tych podstawowych należą pędzelki do nakładania cieni. Można wśród nich wyróżnić kilka rodzajów. Pierwszy rodzaj to tak zwany packing brush. Ten podstawowy pędzelek ma lekko puchatą strukturę, ma średnią wielkość i jest dość twardy. Używamy go do nałożenia cienia bazowego. Sprawdza się do nakładania zarówno sypkich, jak i kremowych cieni. Do modelowania kształtu oka lepiej sprawdza się drugi typ pędzelka. Jest zdecydowanie węższy od poprzedniego, jest też od niego bardziej ostry. Jest też krótki, mocno zbity i gęsty. Dzięki temu, że jest ostro zakończony, możemy bardzo dokładnie nałożyć cień w załamanie powieki.

Pędzelek do blendowania

Spośród pędzelków do makijażu oczu wyróżnia się wielkością: jest największy z nich. Jest przy tym mocno puszysty, wyróżnia się także dłuższym i szpiczastym włosiem. Używamy go, aby zatrzeć granice między kolorami, do mieszania kolorów. Pędzelek do blendowania jest niezbędny do wykonania smoky eyes.

Pędzelek do eyelinera

Do namalowania kresek przeznaczone są dwa rodzaje pędzelków. Wybieramy je w zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć oraz od tego jaką konsystencję ma używany przez nas eyeliner. Cienki, długi i wąski na końcu pędzelek ze specjalnie zagiętą oprawką jest idealny, gdy chcemy wymalować perfekcyjną kreskę-jaskółkę. Drugi typ to pędzelek, który jest bardzo plaski, sztywny i ostro ścięty. Wybieramy go, gdy używamy eyelinera w żelu. Pędzelkiem tym możemy również rozprowadzać cień.

Pędzelki do makijażu oczu dostępne są w każdym sklepie kosmetycznym. Do wyboru są pędzle wykonane z naturalnego i syntetycznego włosia. Te pierwsze sprawdzą się do nakładania sypkich cieni.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/9-do-oczu

Podobne wpisy: