Pędzle do makijażu. Który jest do czego?

Pędzle do makijażu. Który jest do czego?

Większość z nas kupuje pełne zestawy pędzli do makijażu. Jednak dużo wygodniejszym sposobem, a przede wszystkim tańszym, jest kupowanie pędzli do makijażu pojedynczo. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb.

Pędzle do pudru i korektora

Pędzel do pudru musi mieć każda kobieta. To duży pędzel z delikatnie zaokrągloną główką. Pozwala on na nałożenie odpowiedniej ilości produktu na stosunkowo sporą powierzchnię twarzy. Dzięki niemu wystarczy dosłownie kilka ruchów ręką, żeby skutecznie zmatowić całą twarz, utrwalić makijaż czy delikatnie opalić naszą cerę. Dodatkowo pędzel ten doskonale sprawdza się, kiedy chodzi o nakładanie produktów mineralnych. Z kolei pędzel do korektora, to przyrząd o krótkiej i płaskiej główce. Jest najczęściej twardy i mało elastyczny. Często kolor jego włosia jest karmelowy. Pędzel ten został zaprojektowany do nakładania bardzo gęstych produktów, jego włos jest mocno zbity po to, by za bardzo nie wchłaniać kosmetyków. Umożliwia precyzyjne i punktowe nakładanie produktu na niedoskonałości, a także na efektowne rozświetlanie skóry pod oczami i ukrycie ciemnych podkówek.

Makijaż oczu

Najważniejszym elementem każdego makijażu jest malowanie oczu. Niezbędne nam tutaj będą pędzle do cieni do powiek. Ten do makijażu oczu jest mały oraz krótki. Najczęściej jest też zaokrąglony lub przyjmuje kształt stożka. Pozwala na kontrolowanie ilości nakładanego produktu i budowanie makijażu warstwami. Cienie nakładane takim pędzlem, dłużej się trzymają. Z kolei pędzel do blendowania cieni do powiek może mieć różne kształty. Musi być jednak kulisty. Rozciera ostre granice między cieniami, dzięki czemu makijaż będzie wyglądał bardzo profesjonalnie. Przyda nam się też pędzel do makijażu brwi. Dwustronny ze szczoteczką, pozwala nadać brwiom odpowiedni, pożądany kształt. Można za jego pomocą wykonać makijaż z użyciem cienia do brwi jak też pomady. Ścięty kształt pędzla pozwala nadać brwiom kształt oraz wypełnić przestrzenie między włoskami, co nada im idealne wykończenie.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/jak-wybrac-pedzel-do-cieni-do-powiek/

Podobne wpisy: