Pizza jako przysmak dla dzieci

Pizza jako przysmak dla dzieci

Problem polskich dzieci z nadwagą staje się z roku na rok coraz poważniejszy. Ciągle jeszcze wiele osób stara się go bagatelizować zwracając uwagę na to, że dzieci amerykańskie i brytyjskie są grubsze, nie jest to jednak mocny argument. Zdrowe nawyki żywieniowe warto kształtować, gdy dziecko jest jeszcze małe. W świecie pełnym smacznych i niezdrowych pokus nie jest to proste, z pomocą przychodzi nam jednak potężny sojusznik – pizza.

Czy pizza jest dobra dla dzieci?

Wielu rodziców podchodzi z pewną ostrożnością do propozycji serwowania dzieciom pizzy. Przecież można od niej utyć tak samo, jak tyje się od hot dogów, hamburgerów i pączków. Nawet, jeśli  ich obawy nie są w pełni nieuzasadnione, można zauważyć, że bazują na stereotypach. Nie każda pizza jest tak samo wartościowa, oswajając z nią dzieci można jednak kreować w nich także zdrowe nawyki. Nie musimy decydować się przecież na bardzo kaloryczną pizzę na grubym cieście z ogromną ilością sera i sosem na bazie cukru i konserwantów. Przeciwnie, odwiedzając jedną z pizzerii, jakie poleca nam Rzeszów albo zamawiając pizzę do domu można wybierać takie jej rodzaje, które są wartościowe. Jeśli dziecko będzie jeść w rodzinnym domu pizzę na cienkim cieście, a na samej pizzy dominować będą warzywa i zioła, a nie ser, szybko zakocha się w tym smaku. Pizza stanie się jego ulubioną „niezdrową” przekąską, a jej mniej wartościowe odmiany nie będą już tak smaczne jak te jedzone w domu, razem z rodzicami i rodzeństwem.

Przykłady pizzy, którą pokochają maluchy

Na pizzy może znaleźć się wiele składników i podczas gdy jedne są wyjątkowo zdrowe, innych lepiej jest unikać. Jeśli więc zastanawiamy się nad pizzą, którą warto zjeść razem z dziećmi warto stawiać na dodatki takie, jak brokuły, kukurydza, cukinia, ogórki i kurczak. Podany tu zestaw nie jest wcale przypadkowy. Mówimy o dodatkach będących źródłem cennych witamin, uczących dzieci, że to, co zdrowe może być również smaczne. Co ważne, nie trzeba nawet całkowicie rezygnować z sera, który przecież posiada sporo wapnia.

Zamów na: https://www.pizzadominium.pl/lokale/rzeszow-galeria!

Podobne wpisy: