O pizzy słów kilka

O pizzy słów kilka

Dania kuchni włoskiej bardzo przypadły do gustu wielu Polakom. Wśród nich wyjątkową popularnością cieszy się pizza. To proste danie smakuje nie tylko dzieciom, kochają je osoby w bardzo różnym wieku.

Rodzaje pizzy podawane w pizzeriach i restauracjach

Pizza jest daniem, którego początki sięgają czasów starożytnych. Zdaniem wielu znawców sztuki kulinarnej, płaskie chlebki smarowane oliwą i posypywane ziołami znane były w starożytnej Grecji. Do słonecznej Italii dotarły, gdy Rzym podbił Grecję. Początkowo pizza była daniem znanym tylko w Kampanii, dopiero z czasem zaczęła być potrawą przygotowywaną w całych Włoszech. Pomidorów zaczęto używać dopiero po wielkich odkryciach geograficznych, gdy do Europy zostały przywiezione pomidory. W każdym włoskim regionie można zjeść pizzę z innymi dodatkami. Inna jest także grubość ciasta. Najgrubsze ciasto ma pizza sycylijska, na najcieńszym podawana jest pizza we Florencji. Polacy kochają nie tylko klasyczną neapolitańską pizzę Margherita, ale także wiele innych. Popularnością w polskich pizzeriach cieszy się na przykład pochodząca z Kanady pizza hawajska.

Ulubione dodatki Polaków

O pizzy słów kilkaPizza Warszawa może zostać przygotowana z różnymi dodatkami. Prosta włoska pizza, która składa się z trzech, maksymalnie z czterech składników niekoniecznie nam smakuje. Do naszych ulubionych dodatków należą: szynka, salami, boczek, pieczarki, papryka i cebula. W coraz większej liczbie pizzerii klienci mogą zamówić także pizze wegetariańską. Pizzerie, które chcą mieć dużą liczbę klientów wiele składników na pizzę sprowadzają z Włoch. Pizzermeni przygotowują ciasto używając mąki typ „00”, a sos powstaje z pomidorów San Marzano. Polacy bardzo chętnie zamawiają pizzę capricciosa z karczochami, sosem z dojrzewających w słońcu pomidorów, oliwkami, gotowaną szynką, grzybami, oliwkami, mozzarellę. W coraz większej liczbie polskich pizzerii można zamawiać pizzę na wynos nie tylko telefonicznie, ale także przez internet. W menu coraz częściej jest też pizza wegetariańska.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/

Podobne wpisy: