Stół - król jadalni

Stół – król jadalni

Choć jeszcze kilkanaście lat temu z jadalniami mieliśmy do czynienia jedynie w największych domach i mieszkaniach, nie można nie dostrzec tego, że w ostatnich latach pomieszczenie to wraca do łask. Jego popularność można wiązać między innymi z modą na gotowanie. Coraz częściej i chętniej spędzamy czas w kuchni, a przecież każda potrawa smakuje przynajmniej odrobinę lepiej, jeśli jest jedzona w towarzystwie osób, które darzymy sympatią.

Kuchnie są coraz mniejsze i spożywanie w nich wspólnych posiłków często wydaje się zadaniem trudnym do zrealizowania ze względów logistycznych. Posiadanie jadalni rozwiązuje ten problem.

Kompletne pomieszczenie

Oczywiście, jadalnia staje się pomieszczeniem kompletnym jedynie wówczas, gdy pojawia się w niej stół, to bowiem właśnie przy nim gromadzą się domownicy i goście. Jeśli jest on dobrany we właściwy sposób, staje się miejscem codziennych spotkań i niezobowiązujących pogawędek. Bywa jednak i tak, że mebel ten nie spełnia oczekiwań domowników, gdy zaś mamy do czynienia z taką sytuacją, nawet najsmaczniejszy obiad jest jedzony w pośpiechu.

Różność

Oczywiście, stoły do jadalni nie stanowią monolitu. Tym, co je różni jest przede wszystkim wielkość, nie wszystkie jadalnie są bowiem w stanie zaoferować domownikom jednakowo wiele miejsca. Poza pomieszczeniami imponującymi swoim rozmiarem nie brakuje i takich, których funkcja jadalniana jest możliwa do osiągnięcia dzięki rezygnacji z części przestrzeni należącej do salonu, stół nie może być przy tym ani za duży, ani za mały. Coraz większa grupa producentów rozwiązuje ten problem polecając swoim klientom stoły rozkładane. Meble takie nie zajmują zbyt wiele miejsca, a rodzinny obiad można przy nich zjeść nawet bez konieczności zwiększania ich rozmiaru. Gdy jednak w jadalni pojawiają się goście, posiłku nie trzeba podawać w dwóch turach, rozkładanie stołu zabiera bowiem przestrzeń, czyni tak jednak jedynie na chwilę.

Zróżnicowane style

Charakterystyczne dla stołów jadalnianych jest również to, że odpowiadają zróżnicowanym stylom. Modne są dziś nie tylko monumentalne stoły w stylu retro, ale i meble zajmujące niewielką przestrzeń, stworzone z myślą o miłośnikach minimalizmu.

Zobacz więcej na: http://florimeble.pl/50-stoly-do-jadalni

Podobne wpisy: