Jak pomalować powierzchnię PCV?

Jak pomalować powierzchnię PCV?

Na pierwszy rzut oka, we wnętrzu naszych domów nie ma zbyt wielu powierzchni PCV. Dlatego też większość z nas uważa, że nie ma potrzeby je malować. A co jeśli zmienił się nam kolor elewacji?

Wtedy często chcielibyśmy również zmienić kolorystykę naszych okien PCV. W końcu są to powierzchnie PCV… Tradycyjna farba emaliowa przecież tutaj się nie sprawdzi.

Jak pomalować plastikowe okna?

Zanim zabierzemy się do malowania powierzchni PCV, powinniśmy zadbać o to, by farba do pcv została nałożona na odpowiednio przygotowaną powierzchnię. Jak wiadomo, powierzchnia okien bardzo lubi przyciągać różnego rodzaju tłuszcze. Dlatego należy ją oczyścić z pozostałości przygotowywanych posiłków. Jak to zrobić? Najlepiej stosując popularny, miętowy płyn Ludwik.

Jeśli na powierzchni okna znajdują się różnego rodzaju zanieczyszczenia, których nie da się usunąć w wyżej wymieniony sposób, najlepiej będzie jeśli zastosujemy specjalne rozpuszczalniki.

Zwiększamy przyczepność farby

Przed pomalowaniem okien PCV (bądź jakiejkolwiek innej powierzchni o tej strukturze), warto zastanowić się nad podrapaniem powierzchni okna. Mamy to zrobić delikatnie. Chodzi o to, by farba wygładziła powierzchnię okna. Po takim wyszorowaniu, warto też zastanowić się nad dokładnym zmyciem wszystkich powstałych w ten sposób zabrudzeń.

Podkład

Następnym krokiem będzie położenie podkładu. Na rynku można znaleźć farby, które skutecznie za taki podkład mogą służyć. Pamiętajmy, by w międzyczasie skutecznie zabezpieczyć wrażliwe powierzchnie okien. Chodzi tu przede wszystkim o różnego rodzaju uszczelki, które z reguły są bardzo mało odporne na działanie składników farby. Ponadto farba ta bardzo trudno zmywa się z tych powierzchni.

Powierzchnia

Kolejnym krokiem będzie nałożenie drugiej warstwy farby. Należy to zrobić najlepiej w następny dzień po nałożeniu podkładu. W obu przypadkach pamiętajmy, by wykorzystać w tym celu pędzle które nie gubią włosia. Wtedy mamy pewność, że pomalowana powierzchnia będzie idealnie czysta.

Podobne wpisy: