Najbardziej przydatne ubezpieczenia komunikacyjne

Najbardziej przydatne ubezpieczenia komunikacyjne

Wszystkie ubezpieczenia komunikacyjne są oczywiście przydatne, ponieważ zapewniają nam dodatkową ochronę na drodze i w związku ze zdarzeniami, które mogą pojawić się w sytuacjach ogólnie związanych z posiadaniem i wykorzystywaniem samochodu. Niektóre ubezpieczenia są obligatoryjne i zawsze musimy je posiadać, a inne są w pełni fakultatywne, w związku z czym powstaje pytanie, które z dodatkowych ubezpieczeń mogą być dla nas wyjątkowo użyteczne.

Pakiet assistance

Ubezpieczenie assistance zazwyczaj traktowane jest jako mały pakiet dodatkowy do innych ubezpieczeń, najczęściej auto casco. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które często podróżują daleko od domu lub ich kompetencje z zakresu specjalnej obsługi samochodu są bardzo ograniczone. Jest to bowiem ubezpieczenie, którego zadaniem jest zapewnienie nam wsparcia w sytuacji, kiedy samochód z jakichś przyczyn odmawia nam posłuszeństwa na drodze. Jeśli coś takiego się stanie, czasami pozostajemy bezbronni i musimy wzywać pomoc drogową, która odholuje nas do najbliższego warsztatu lub wymieni przebite koło. Ubezpieczenie pojazdu może nam w tej kwestii zapewnić darmowe wsparcie, co jest szczególnie przydatne osobom, które nie mają pojęcia, jak zmienić koło. Co więcej, koszty holowania pojazdu także potrafią być bardzo wysoki. Więcej ciekawych informacji znajdziesz tu mtu24.pl

Ubezpieczenie szyb

Często zdarza się, że podstawowe ubezpieczenie pojazdu na wypadek uszkodzeń, auto casco, nie obejmuje uszkodzeń szyb lub uszkodzenia szyb są traktowane w sposób bardzo nieprzyjemny, na przykład poprzez bardzo wysoki udział własny w szkodach. Dla takich sytuacji stworzono specjalne ubezpieczenie pojazdu skupione właśnie na szybach. Zazwyczaj ma ono postać dopłaty do auto casco. Po wykupieniu specjalnego ubezpieczenia dla szyb można mieć pewność, że w przypadku trafienia nas przez kamień wystrzelony przez ciężarówkę, naprawa szyby będzie dla nas zupełnie bezkosztowa. Jest to rozwiązanie szczególnie użyteczne dla osób jeżdżących na długie trasy po drogach ekspresowych.

Podobne wpisy: