Jak się ubrać do pracy?

Kobiety pracujące w biurze mają nierzadko wielki dylemat dotyczący tego jak należy się ubrać, aby wyglądać profesjonalnie, a jednocześnie naprawdę dobrze. Jeszcze kilkanaście lat temu kupienie ładnych ubrań pasujących do pracy było naprawdę bardzo trudne. Dzisiaj w większości znanych „sieciówek” znaleźć można całe kolekcji biznesowe. Co warto mieć w swojej szafie, aby bez trudu stworzyć profesjonalny look? Spróbujemy znaleźć odpowiedzieć.

Podstawą jest oczywiście biała klasyczna koszula, która swoim krojem nawiązuje do strojów noszonych przez mężczyzn. Warto wiedzieć, że w sprzedaży dostępne są obecnie rozmaite modele, co sprawia, że każda kobieta bez trudu dopasuje koszulę do własnej sylwetki. Wybierać można między modelami wciętymi w talii, prostymi, z żabotem bądź bez.

W szafie kobiety biznesu nie może zabraknąć również doskonale skrojonej marynarki. Wiele pań sądzi, że akceptowana będzie jedynie ta w czarnym kolorze. Tymczasem dzisiaj postawić można bez obaw na marynarkę granatową, a nawet czerwoną. Nie można jednak przy tym zapomnieć, że cały strój ma być stonowany. Jeśli więc czerwona marynarka, to raczej skromna biżuteria lub w ogóle jej brak. A co ze spódnicą? Za najbardziej biznesowy model uważana jest oczywiście ta o kroju ołówkowym. Podkreśla ona sylwetkę. Niestety, nie w każdym przypadku będzie dobrym wyborem. Dobrze prezentują się w niej wyłącznie kobiety o naprawdę idealnej sylwetce. Warunkiem są przede wszystkim szczupłe nogi oraz dość wąskie biodra.

Dzisiaj w sklepach odzieżowych znaleźć można coraz większy wybór biznesowych sukienek. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które chciałyby uniknąć tworzenia całych zestawów ubraniowych. Wystarczy sięgnąć po sukienkę i ewentualnie marynarkę, a stylizacja do pracy gotowa.

Nie można zapomnieć również o butach. W pracy idealne będą czarne klasyczne buty na niezbyt wysokim słupku bądź szpilce. Są stabilne i nie męczą zbytnio stóp. Bez trudu można w nich przechodzić nawet cały dzień.

Całą stylizację uzupełni odpowiedni makijaż, który nie może być jednak zbyt wyzywający.

Podobne wpisy: