Idealny makijaż pod okulary

Idealny makijaż pod okulary

Piękne okulary mogą podkreślić urodę, a nawet poprawić wygląd. Ponadto są one dodatkowym elementem, który musi zostać uwzględniony podczas nakładania makijażu.

Kobiety noszące okulary powinny zwrócić szczególną uwagę na kilka podstawowych zasad. Po pierwsze nasuwa się pytanie, jaki kolor okularów nosisz? Przy neutralnych kolorach nie ma żadnego problem, natomiast przy kolorowych oprawkach należy zwrócić jednak uwagę, aby kolory się ze sobą nie gryzły. Ważną rolę odgrywa także wada wzroku. Osoby z krótkowzrocznością przy nakładaniu makijażu powinny zwrócić na inne elementy uwagę, niż osoby dalekowzroczne. Spójrzmy na to dokładniej. Od dwóch dioptrii oczy wydają się optycznie mniejsze. Dlatego ciemne kolory są tutaj tabu. Ekspansywny makijaż, który bez okularów wydawałby się za mocny, jest tutaj jak najbardziej wskazany. Stosuj zatem spokojnie jasne, silne i połyskujące kolory. Przy tej wadzie wzroku oczy wydają się większe, dlatego należy je optycznie pomniejszyć. Do tego zastosujemy oczywiście ciemnych odcieni. Używaj matowych, ciemnych cieni do oczu.

Najlepiej unikaj kolorowych i połyskujących barw.
Dokładność to po prostu obowiązek podczas nakładania cieni do oczu i kajala. Kajal nałóż tak delikatnie, jak to tylko możliwe na dolną część powieki, również kreska na powiece musi pasować, ponieważ okulary powiększają i nie tolerują tym samym błędu. Jeśli ametropia jest problemem podczas nakładania makijażu, ponieważ przeszkadza w prawidłowym postrzeganiu obrazu, jest to bardzo denerwujące. Z pewnością dokucza Ci, gdy stoisz kilka centymetrów twarzą od lustra i nie widzisz wyraźnie ich rysów. Co więcej, nakładanie makijażu w takiej pozycji nie jest dokładnie możliwe. Dlatego możesz wykorzystać tutaj okulary do makijażu z ruchomymi szkłami. Ułatwiają one wykonanie precyzyjnego makijażu. Już nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wyglądała olśniewająco. Najlepiej sprawdzają się tutaj lusterka z solidnym stojakiem oraz takie, które porządnie powiększają.

Pamiętaj również o tym, że sztuczne światło sprawia, że kolory wyglądają inaczej. Dlatego najlepiej nakładaj makijaż przy świetle dzienny. Najczęstsze życzenie dla podkładu powinno brzmieć tak: ja chcę podkład, który jest równomierny i wyrównany, ale mimo tego nie daje podobnego wyglądu do maski! Co to jest podkład i jak znajdę odpowiedni produkt – poniżej mamy parę porad i informacji. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy: