Dbamy o włosy: dobra szczotka to podstawa

Dbamy o włosy: dobra szczotka to podstawa

Aby cieszyć się zdrowymi, pięknymi włosami, należy odpowiednio o nie dbać. Właściwie dobrane kosmetyki i dobrze zbilansowana dieta to jednak nie wszystko. Niezbędna jest także dobra szczotka, która nie będzie przyczyniała się do niszczenia pasm. Na szczęście dzisiaj dostępne są rozmaite szczotki do włosów i znalezienie tej idealnej nie stanowi żadnego problemu. Zobaczmy, jakie elementy warto uwzględnić, jeśli zależy nam na wyborze naprawdę dobrej szczotki.

Przeznaczenie

To podstawowe kryterium, które należy wziąć pod uwagę. Inną szczotkę wykorzystamy bowiem do modelowania, a inną do czesania. Dlatego zanim skierujemy swoje kroki do sklepu powinniśmy wiedzieć jaka szczotka jest nam tak naprawdę potrzebna.

Tworzywo, z którego wykonano szczotkę

To element, który w istotny sposób wpływa na kondycję włosów jest materiał, z jakiego została wykonana szczotka. Te kobiety, które troszczą się o swoje włosy i chcą, aby jak najdłużej zachowały doskonałą kondycję powinny szukać szczotki z włosiem z dzika. Poleca się szczotki drewniane. Wystrzegać należy się natomiast tych zrobionych z plastiku i metalu. Te pierwsze są szczególnie niewskazane wówczas, gdy nasze włosy mają skłonność do elektryzowania się.

Rodzaj włosów

Przy wyborze szczotki ogromne znaczenie ma również rodzaj włosów. Nie każda szczotka nadaje się bowiem do każdego rodzaju włosów. Jeśli włosy są gęste, a jednocześnie długie, najlepiej sprawdzi się szczotka płaska. Włosy cienkie i rzadkie lepiej czesać grzebieniem. Uwaga: powinien on mieć jednak szeroko rozstawione zęby. Wówczas nie będzie ciągnął i tak zniszczonych włosów.

Problemy

Zanim kupimy szczotkę warto przyjrzeć się swoim włosom. Problem, którym są dotknięte istotnie wpływa na wybór szczotki. Doskonałym przykładem są włosy elektryzujące się. W ich przypadku wystrzegać należy się szczotki plastikowej.

Odpowiednia szczotka sprawi, że włosy będą zdrowe i niezniszczone. Na szczęście obecnie znaleźć dobrej jakościowo szczotki do włosów nie stanowi najmniejszego problemu.

Więcej na

Podobne wpisy: