Chcesz mieć piękne włosy? Pamiętaj o szczotkowaniu

Chcesz mieć piękne włosy? Pamiętaj o szczotkowaniu

Każda kobieta marzy o pięknych włosach. To właśnie z tego powodu panie sięgają po rozmaite odżywki, maski, olejki i najlepsze szampony. Tymczasem podstawowym zabiegiem w pielęgnacji włosów jest szczotkowanie, które wiele kobiet lekceważy. Zobaczmy jak szczotkować włosy, a także jakie szczotki do rozczesywania włosów dostępne są na rynku.

Dlaczego szczotkowanie jest takie ważne?

Szczotkowanie włosów pełni ogromną rolę w pielęgnacji włosów. Szczotkując włosy, rozprowadzamy po ich powierzchni sebum, które stanowi swoistą warstwę ochronną. Jednocześnie za pomocą szczotkowania pozbywamy się nadmiaru sebum. Szczotkowanie masuje skórę głowy, która w efekcie jest zdecydowanie lepiej ukrwiona. To z kolei sprawia, że cebulki włosów są lepiej odżywione. Pozwala także na usunięcie z włosów zanieczyszczeń, kurzu, a także ewentualnego łupieżu.

Jak należy czesać włosy?

Wiele pań szczotkuje swoje włosy w nieprawidłowy sposób. Sięgając po szczotkę, należy pamiętać, aby włosy czesać od dołu ku górze. To najlepszy sposób na to, aby włosy rozczesać bez ich wyrywania i szarpania. Warto również przestrzegać zasady mówiącej o tym, że nie powinno się czesać włosów, które są mokre. Wilgotne włosy są bowiem dużo bardziej narażone na uszkodzenia niż włosy już wysuszone.

Szczotki do rozczesywania włosów

Chcąc szczotkować włosy, należy zaopatrzyć się w odpowiednią szczotkę. Dostępne obecnie w sprzedaży szczotki do rozczesywania włosów są bardzo różne. Warto pamiętać, że inna szczotka będzie odpowiednia dla włosów delikatnych i cienkich, a inna dla włosów kręconych. Jeśli chodzi o tworzywo, z którego wykonane są szczotki, wyróżnia się te z włosia naturalnego, drewna, plastiku, a nawet metalu. Na te ostatnie mogą decydować się posiadaczki zdrowych, grubych, mocnych włosów, które nie są podatne na uszkodzenia.

Szczotki do rozczesywania włosów są bardzo różne. W szerokiej ofercie producentów każda kobieta ma możliwość znalezienia takiej szczotki, która idealnie będzie nadawała się do posiadanych przez nią włosów.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/73-szczotki-do-rozczesywania-wlosow

Podobne wpisy: