Objawy i skutki niedoboru witaminy D3

Objawy i skutki niedoboru witaminy D3 Objawy niedoboru witaminy D3 w organizmie: ból kości, choroby jamy ustnej, zaburzenia wzroku, zmęczenie i apatia, bezsenność. Ze skutkami złego stanu zdrowia walczy się podając odustnie lub domięśniowo witaminę D.

Nadmiar witaminy D3 w organizmie.

Nadmiar witaminy D3 w organizmie tak samo jak niedobór może nam zaszkodzić. Odpowiednie proporcje są ważne dla prawidłowego funkcjonowania naszego ciała. Skutki nadmiaru mogą uszkodzić układ nerwowy. Gromadzenia się wapnia w tkankach uszkadza nerki (w nerkach gromadzi się kamień) i serce. Objawami nadmiaru są np: wzmożone pragnienie, brak apetytu, nudności i ogólne osłabienie. Kobiety w ciąży powinny brać dawki zalecane przez lekarza, ponieważ może dojść do uszkodzenia płodu. Nadmierne dawki witaminy D3 prowadzą do zdeformowania ciała i powodują uszkodzenia kości. Również panie karmiące piersią powinny racjonalnie dawkować witaminę D3. Jak utrzymywać prawidłowy poziom witaminy D3 w organizmie?

Niedobór witaminy D

Aby radzić sobie z niedoborem witaminy D3 warto spożywać odpowiednie produkty takie jak ser żółty, mleko, ryby lub sięgnąć po lek albo suplement diety, który uzupełni nasze braki. Brak odpowiedniej diety i suplementacji organizmu może prowadzić do kilku groźnych chorób naszego układu szkieletowego, a ponad to do nieprawidłowego funkcjonowania innych części naszego ciała lub ich deformacji. Warto pamiętać, że naturalne sposoby są najlepszym rozwiązaniem. W okresie wiosny i lata, kiedy słońca jest coraz więcej należy dużo spacerować. Nasz organizm będzie dotleniony, a promienie słońca sprawią, że po zimie poczujemy się dużo lepiej. Doda nam to energii i będziemy mniej osowiali. Jeżeli tylko chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w temacie, to zapraszamy na strony internetowe, na których są one realizowane. W ten oto sposób możliwe staje się, by podjąć najlepszą decyzję pośród wszystkich możliwych. Wiele cennych wskazówek w temacie znajduje się na stronach internetowych, na których to dana tematyka jest poruszana.

Podobne wpisy: