Jak wybrać szczotkę do stylizacji włosów?

Jak wybrać szczotkę do stylizacji włosów?

Okrągła szczotka powinna znaleźć się na wyposażeniu każdej kobiety. Jest to bowiem absolutna podstawa, jeśli chcemy moc z łatwością stylizować naszą fryzurę. Szczotki do stylizacji włosów, które obecnie dostępne są na rynku znacznie się między sobą różnią. Oczywiście nie wszystkie zasługują na uwagę. Podpowiadamy, co warto uwzględnić, aby udało się kupić naprawdę dobrą szczotkę.

Średnica

Jak wybrać szczotkę do stylizacji włosów?Większość szczotek do stylizacji włosów to szczotki okrągłe. Kupując taką szczotkę, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej średnicę. Powinna ona być zawsze dobierana pod względem długości włosów. Jeśli włosy są krótkie, najlepiej sprawdzi się szczotka o niewielkiej średnicy. W przypadku włosów półdługich niezbędna będzie szczotka średnia. Jeśli mamy włosy naprawdę długie, najlepszym wyborem będzie szczotka bardzo gruba. Pozwoli ona na ładne wyciągnięcie włosów. Warto pamiętać, że z pomocą okrągłej szczotki można nadać włosom objętość i odbić je od nasady.

Powłoka

Dostępne w sprzedaży szczotki do stylizacji włosów różnią się również pod względem powłoki. Obecnie za najlepsze uważa się te szczotki, których powłoka jest ceramiczna. To najlepsze rozwiązanie, jeśli chcemy, aby ciepło było rozprowadzane równomiernie. Dzięki temu włosy są lepiej ogrzewane, a ułożenie fryzury staje się zdecydowanie prostsze. Jeśli jednak włosy są mocno kręcone, zdecydowanie lepiej postawić na szczotkę z powłoką drewnianą.

Szpilki

Każda szczotka do stylizacji włosów ma tak zwane szpilki. Kupując szczotkę, warto postawić na taką, której szpilki są możliwie jak najbliżej siebie. Dzięki temu solidnie trzymają się włosów, a stylizowanie fryzury staje się po prostu prostsze.

Szczotki do stylizacji włosów są bardzo różne. My przedstawiliśmy najważniejsze ich cechy. Warto mieć je na uwadze, decydując się na zakup szczotki. Dzięki temu uda się kupić naprawdę dobry model, który spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania, a fryzura zawsze będzie perfekcyjna. Nigdy nie powinno się kupować pierwszej szczotki do stylizacji włosów, która weszła nam w ręce. Powinien być to zakup naprawdę przemyślany.

Podobne wpisy: