Poznaj wszystkie sekrety wiertnic

Poznaj wszystkie sekrety wiertnic

Bez względu na to, czy czekają nas przewierty przez ściany betonowe, czy też murowane, musimy liczyć się z tym, że pomóc może nam odpowiedni sprzęt. Korzystanie z niego przyspieszy pracę, sprawi, że przewierty będą dokładniejsze, a jednocześnie zwiększy nasze bezpieczeństwo. Oczywiście, sam wybór nie jest mały, a co za tym idzie, wskazane jest możliwie jak najstaranniejsze przeanalizowanie rynku przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Profesjonalny sprzęt?

Pierwsze pytanie, na które powinniśmy sobie odpowiedzieć dotyczy tego, kiedy właściwie powinniśmy zainteresować się profesjonalnym sprzętem. Jeśli mamy do czynienia z materiałami o mniejszej twardości, zwykle nie ma takiej potrzeby zwłaszcza, że współczesne wiertarki charakteryzują się coraz większą wydajnością. Jeśli jednak czeka nas przewiert w betonie, nawet najwyższej jakości wiertarka może się okazać niewystarczająca. W takim wypadku zakup wiertnicy wydaje się jedynym w pełni uzasadnionym rozwiązaniem.

Wiertnice są cenione nie tylko przez profesjonalistów. Zachwycają się nimi również amatorzy wykonujący samodzielnie niektóre prace budowlane. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że urządzenia te pozwalają na wykonanie otworu nie tylko bez konieczności wykonania udaru. Można na nie liczyć także wówczas, gdy zależy nam na czasie lub na tym, aby oszczędzać własne siły. Oczywiście, mamy do czynienia z produktami droższymi niż klasyczne wiertarki, ich zakup z powodzeniem może być jednak postrzegany jako inwestycja.

Najczęstsze rozwiązania

Gdy już wiemy, że wiertnica jest nam potrzebna, możemy zastanowić się nad tym, które z dostępnych rozwiązań wybrać. Tu na pierwszy plan wysuwa się wiertnica diamentowa – urządzenie, które pozwala na wykonywanie otworów o średnicy od sześciu do nawet 1500 milimetrów. Na rynku nie brakuje prostych urządzeń z napędem hydraulicznym, z uwagi na swoją wydajność większą popularnością cieszą się jednak elektronarzędzia. Osoby o niewielkim doświadczeniu, mogą zdecydować się na wiertnice ręczne – proste w użyciu i charakteryzujące się tym, że nie potrzebują stojaka.

Dowiedz się więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice/

Podobne wpisy: