Kto może wziąć samochód w leasing?

Kto może wziąć samochód w leasing?

Firmowe samochody posiada dzisiaj mnóstwo małych, średnich i dużych firm. Ich zakup przedsiębiorcy mogą sfinansować w różny sposób. Wyjątkowo popularnym rozwiązaniem jest leasing samochodu.

Do kogo skierowana jest oferta?

Możliwość wzięcia firmowego samochodu w leasing to propozycja wielu banków i instytucji finansowych. Przedsiębiorcy, których interesuje leasing samochodowy powinni zainteresować się ofertą, która została przygotowana przez Santander Consumer Multirent. Jest to propozycja przygotowana głównie z myślą o potrzebach małych i średnich przedsiębiorstw. Firma Santander umożliwia przedsiębiorcom zainteresowanym leasingiem sfinansowanie zakupu zarówno nowych, jak i używanych samochodów. Zaletą leasingu jest między innymi to, że nie obniża on zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Dla wielu z nich jest to jedna z największych zalet tego rozwiązania.

Rodzaje leasingu

Przedsiębiorcy, których interesuje leasing auta mają do wyboru dwa rodzaje leasing: operacyjny i finansowy. Różnica pomiędzy nimi polega na różnych kwestiach związanych z podatkami. Z uwagi na to, że przedsiębiorca może wliczyć ratę pożyczki w koszty prowadzenia działalności, zdecydowanie większą popularnością cieszy się leasing operacyjny.

Zalety leasingu

O jednej z zalet leasingu już wspomnieliśmy; chodziło oczywiście o to, że nie zmniejsza on zdolności kredytowej. Do zalet leasingu samochodowego należy również możliwość rozszerzenia albo wymiany firmowej floty bez angażowania w to środków własnych przedsiębiorstwa. Plusem jest także to, że wraz z pożyczką leasingową zaciąganą w dobrej instytucji pożyczkowej przedsiębiorcy mogą skorzystać z dodatkowych produktów. Wśród tych dodatkowych produktów są między innymi atrakcyjne polisy ubezpieczeniowe dostępne w wybranym przez przedsiębiorcę towarzystwie ubezpieczeniowym. Razem z pożyczką leasingową przedsiębiorca otrzymuje kartę paliwową. Minimum formalności oraz błyskawicznie podejmowana decyzja to kolejny plus pożyczki leasingowej, którą oferuje Santander Consumer Multirent.

Podobne wpisy: