Piły ścienne zastosowanie i cechy

Piły ścienne zastosowanie i cechy

Piły ścienne wykorzystywane są przede wszystkim do prac budowlanych takich jak cięcie betonu zbrojonego, muru oraz pozostałych materiałów budowlanych. Na rynku bez problemu znajdziemy też piły ścienne, które zostały zaprojektowane pod kątem wykonywania mniejszych prac, takich jak stworzenie otworów w drzwiach, oknach oraz szybach.

Jak wybrać właściwą piłę?

Piła ścienna powinna przede wszystkim zapewniać użytkownikowi pełne bezpieczeństwo podczas wykonywania pracy. Często bowiem piła ścienna służy nam do wykonywania prac podczas demontażu czy rozbiórki, gdzie nie jest trudno o wypadek. Piła powinna być też lekka, aby operujący nią pracownik miał zapewniony komfort użytkowy. Nie może zawierać utrudniających pracę komponentów. Atutem nowoczesnych pił ściennych jest przede wszystkim lekka oraz łatwa w obsłudze osłona tarczy. Szybki montaż oraz demontaż piły również wpływa pozytywnie na czas, oraz jakość pracy z piłą ścienną. Jej częste przenoszenie sprawia, że jeśli konstrukcja nie będzie pozwalała na wygodny i szybki transport, to praca z takim urządzeniem będzie prawdziwą męczarnią. Ostatecznie wybierajmy te piły ścienne, gdzie ilość przewodów, koniecznych do uruchomienia urządzenia została zredukowana do minimum. Warto też zwrócić uwagę na moc silnika. Im jest ona większa, tym lepsza wydajność cięcia. W praktyce oznacza to przyjemniejszą i co najważniejsze – szybszą pracę.

Oszczędzać czy nie?

Na rynku be problemy znajdziemy piły ścienne znanych i renomowanych producentów, jak też ich tańsze odpowiedniki. Wielu użytkowników skłania się ku drugiemu rozwiązaniu, gdyż koszt pił mniej znanych i mniej solidnych firm jest oczywiście o wiele niższy. Niestety „oszczędność” w tym przypadku nie jest wskazana i zazwyczaj będzie nam to dane odczuć, ilekroć przystąpimy do pracy z danym urządzeniem. Wydajność jest tutaj znacznie mniejsza i tym samym radykalnie spada nam tempo prac. Niektóre urządzenia nie będą w stanie wręcz wykonać zadania, do których je przeznaczamy. Dlatego korzystniejszym wyborem w ogólnym rozrachunku jest wybór renomowanych urządzeń.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/pily-scienne/

Podobne wpisy: