Kiedy zapłacimy wyższą składkę OC?

Kiedy zapłacimy wyższą składkę OC?

Każdy z nas, jeśli jest właścicielem pojazdu mechanicznego, jest zobligowany do zapłacenia składki OC.

Aby określić wysokość naszej składki, można skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest kalkulator OC i AC

Pozwala on na szybkie obliczenie wysokości składki bez konieczności wychodzenia z domu. Kalkulator OC i AC pozwala też na zorientowanie się, jakie czynniki mają wpływ na wysokość naszej składki.

Wszystkie parametry samochodu podane w dowodzie rejestracyjnym będą miały znaczenie przy określaniu składki z OC. Elementami taryfikacyjnymi są między innymi rodzaj paliwa, pojemność silnika czy liczba drzwi. Ważny jest aktualny przebieg samochodu oraz przybliżony przebieg, jaki auto osiągnie w ciągu roku. Bardzo istotne jest też to, w jakim sposób użytkujemy pojazd. Jeśli będzie on samochodem prywatnym, to składka będzie stosunkowo niższa. Kiedy ubezpieczamy samochód wykorzystywany do celów służbowych, to musimy niestety liczyć się z większym wydatkiem. Wykorzystanie samochodu, statystycznie decyduję bowiem o jakości i sposobie jego traktowania. Osoby, które mają samochód służbowy, dużo częściej ryzykują niebezpieczną i szybką jazdę, a także mniej przykładają się do dbałości o sam samochód.

Ważne jest nie tylko miasto czy region, w którym samochód będzie użytkowany najczęściej, ale także miejsce jego parkowania

Jeżeli samochód parkowany jest w miejscu strzeżonym, można spodziewać się niższej składki. Niektórzy konsumenci pytają czemu miejsce zamieszkania, ma wpływ na wysokość składki? To bardzo proste w dużych miastach statystycznie istnieję wyższa szansa, że będziemy uczestnikami wypadku czy kolizji drogowej. Duży wpływ ma także wiek kierowcy i czas, przez jaki posiada on prawo jazdy. Im jest on młodszy, tym składka na ubezpieczenie będzie wyższa. Statystyki wskazują, że młodzi kierowcy, zarówno wiekiem, jak i stażem, powodują najwięcej kolizji na drodze. Na wysokość tejże wpływ ma też nasz stan cywilny. Jeżeli mamy dzieci oraz pozostajemy w związku małżeńskim, to statystycznie wedle wszelkich dostępnych danych jeździmy ostrożniej.

Oblicz składkę na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne wpisy: