Europejski spam

Europejski spam

Najnowszy raport generowanego spamu za drugi kwartał roku 2010 donosi, że Europa wyprzedziła Azję w ilości wysłanego spamu. Liderem w ilościach spamu nadal pozostaje USA – odpowiada za 15,2% ogólnoświatowego spamu.  Jest to znaczny wzrost, w poprzednim kwartale USA wysłało 13,1% światowego spamu.

Polska plasuje się na 11 miejscu spośród 12 gigantów wysyłających spam. Ilość spamu wysyłanego przez Polskę oscyluje w okolicach 2,5%. Za nią jest Rumina – 2,3%, a przed nią Wietnam – 2,7%. Wyżej są: Indie 7,7%, Brazylia 5,5%, UK 4,6%, Korea S 4,2%, Francja 4,1%, Niemcy 4,0%, Włochy 3,5%, Rosja 2,8%. Pozostałe kraje wysyłają łącznie 40,9% ogólnoświatowego spamu.

Spam staje się coraz większym problemem. Problematyczne nie są wyłącznie niechciane reklamy, lecz również linki prowadzące do zainfekowanych stron, które grożą infekcją komputerów osobistych.

Spam wysyłany za pośrednictwem europejskich komputerów stale rośnie. Obrazuje to najnowsze zestawienie światowego spamu.

Europa 35,0%

Azja 30,9%

Ameryka Północna 18,9%

Ameryka Południowa 11,5%

Afryka 2,5%

Inne 1,2%

Spam nadal składa się na 97% wszystkich emaili. Wykorzystywane są w celu sprzedaży podrobionych towarów. Spam z emaili pochodzi z zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem komputerów. Aby zainfekować komputer takimi wirusami wystarczy jedno kliknięcie w link ze spamowej poczty. Aby uchronić się przez wirusami należy zainstalować specjalne antyspamowe oprogramowanie.

Podobne wpisy: