Szybki kredyt gotówkowy na wszystko!

Szybki kredyt gotówkowy na wszystko!

Jeśli ktoś potrzebuje pieniędzy na realizację jakichś konkretnych zamierzeń, a w danym momencie jego możliwości finansowe nie są na zbyt wysokim poziomie, to może skorzystać z propozycji, z jaką wychodzi do klienta bank. Banki udostępniają określone środki pieniężne swoim klientom, oczywiście po zawarciu odpowiedniej umowy. Rzecz jasna pieniądze te trzeba oddać, ale odbywa się to w ratach, więc jest bardzo komfortowe dla klienta.

Aby móc wziąć kredyt gotówkowy, trzeba spełniać konkretne wymagania, na które bank zwraca uwagę. Przede wszystkim osiągać określone dochody, aby bank miał pewność, że w przyszłości klient będzie miał z czego spłacać dług. Często zdarza się także, że od klienta pobierane są jakieś poręczenia rzeczowe albo poręczenia od osób trzecich – w razie, gdy klient nie spłaci kredytu, bank nie będzie stratny i odzyska swoją własność w inny sposób.

Kredyt gotówkowy

Kredyt tego rodzaju można przeznaczyć na dowolny cel uzależniony od potrzeb gospodarstwa domowego pod warunkiem, że nie będzie to prowadzenie działalności gospodarczej. W innym przypadku można wykorzystać pożyczone pieniądze na zakupy, wakacje, remont itd.

Oprócz tego, że kredyt przynosi oczywiste pozytywne aspekty, ma też swoje negatywne strony. Są to odsetki, czyli oprocentowanie w skali roku. Jest ono zależne od oferty danego banku. Można zdecydować się na oprocentowanie stałe albo zmienne. Stałe nie zmienia się przez cały okres spłaty kredytu, natomiast zmienne to suma marży i jakiegoś punktu odniesienia.

Wysokość zobowiązania

Wysokość kredytu może być różna. Może to być zaledwie kilkaset złotych, ale też kilkadziesiąt tysięcy – wszystko w zależności od potrzeb. Jego podstawową zaletą jest fakt, że udziela się go stosunkowo szybko i od razu można spożytkować pożyczone pieniądze. Bank nie sprawdza, na co są one przeznaczane, choć nie można ich wykorzystać na działalność gospodarczą.

Kredyt gotówkowy można rozumieć na trzy sposoby lub jako trzy odmiany: kredyt konsumpcyjny – na zakup dóbr konsumpcyjnych, rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy – wypłacanie pieniędzy w większej ilości niż wskazuje kwota na koncie, karty kredytowe – podobny sposób jak poprzedni.

Przed wyborem kredytu, trzeba przeanalizować, jakie są możliwości klienta i czego dotyczy oferta danego banku.

Podobne wpisy: