Co trzeba wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Co trzeba wiedzieć o kredycie gotówkowym?

Działalność wszystkich banków świata polega przede wszystkim na udzielaniu kredytów. Wśród tych produktów można wyróżnić kilka rodzajów. Do tych, które są najbardziej popularne należą kredyty gotówkowe. Jakie są cechy charakterystyczne tego produktu?

Dodatkowe środki na koncie

Z pewnością nie jeden raz staliśmy w obliczu nagłego zapotrzebowania na gotówkę. Remont, wyjazd na wakacje, zepsuty samochód – to tylko kilka przykładowych sytuacji, kiedy możemy nagle potrzebować większych pieniędzy. Najszybciej i stosunkowo najprościej dodatkowe środki finansowe możemy zdobyć udając się do jednego z działających w kraju oddziałów banków. Każdy z nich ma w swojej ofercie kredyt gotówkowy. Jest to jeden z najczęściej przyznawanych przez banki rodzajów kredytów. Od innych różni się przede wszystkim tym, że pieniądze, które przyzna nam bank możemy wydać na dowolny cel; banku nie interesuje, czy za te pieniądze kupimy nową lodówkę, czy wyjedziemy na wakacje. Formalności związane z przyznaniem kredytu gotówkowego w większości banków zostały ograniczone do minimum. Wystarczy jedynie wypełnić wniosek kredytowy, dołączyć zaświadczenie o dochodach i to w zasadzie już wszystko. Oczywiście bank rozpocznie procedurę sprawdzania naszej zdolności kredytowej, proces ten nie trwa jednak zbyt długo.

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-gotowkowe/kredyt-gotowkowy,1.html

Ubezpieczenie kredytu

W przypadku kredytów gotówkowych większość banków nie wymaga od klientów ich zabezpieczenia. W niektórych bankach jest on jednak udzielany za zabezpieczeniem. W tej chwili najbardziej popularną formą zabezpieczenia jest ubezpieczenie na życie. Z pewnością taki warunek wpływa na wzrost realnego kosztu kredytu. Warto w tym miejscu przypomnieć, że nie mamy obowiązku korzystania z ubezpieczenia, które zaproponowane nam zostanie w banku. Każdy klient ma prawo sam zdecydować, w którym zakładzie ubezpieczeń wykupi polisę na życie, która będzie zabezpieczeniem przyznanego mu kredytu.

Kredyt gotówkowy jest najbardziej dostępnym rodzajem kredytu bankowego. Otrzymamy go najszybciej, a do tego możemy go przeznaczyć na dowolnie wybrany cel.

Podobne wpisy: