mieszkanie

Korzystne ceny nieruchomości w Warszawie

Wielu z nas decyduje się na przeprowadzkę do stolicy – głównym motywem są zwykle względy zawodowe oraz ekonomiczne. Wynajem mieszkania po pewnym czasie przestaje być opłacalny, gdyż nie każdy czuje się zupełnie swobodnie w czterech ścianach, nie będąc właścicielem swojego aktualnego lokum. Najemca często nie może wykonać nawet drobnych prac remontowych, czy też przearanżować takiego lokalu, bez zgody wynajmującego. Tego typu czynniki decydują zwykle o w miarę szybkim zakupie własnego mieszkania.

mieszkanieKtokolwiek osiągnie już upragnioną zdolność kredytową oraz skwapliwie zaoszczędzi pokaźną sumę pieniędzy na wkład własny, przegląda strony internetowe, poszukując intratnych ofert. Często jednak zdarza się, że po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła mieszkania w Warszawie sprzedaż, naszym oczom ukazują się propozycje kupna wymarzonego m w cenie? grubo ponad 10 tysięcy za metr kwadratowy! Jeżeli odpowiadałoby nam mieszkanie czterdziesto-, czy też pięćdziesięciometrowe (idealne dla rodziny 2+1), okazuje się, że jedynym wyjściem byłoby zaciągnięcie kredytu hipotecznego na najbliższych trzydzieści lat! Niestety, nie każdy chce rozpoczynać nowy dzień z pętlą kredytową na szyi. Jednym z rozwiązań tej sytuacji mogłoby być kupno mieszkania w miejscowościach pod Warszawą, jednak poza kryterium ceny, równie ważna jest okoliczna infrastruktura (sklepy, szkoła, żłobek, itp.), a także dogodny, szybki i sprawny dojazd do pracy. Znalezienie lokum w lokalizacji, która spełnia wszystkie nasze wymagania, nierzadko graniczy z cudem. Z pewnością nie zechcemy zmarnować całego dnia na dojazdy do pracy – zabraknie nam czasu na życie rodzinne i towarzyskie, a także nawet na najprostsze czynności związane z prowadzeniem domu.

Po dłuższym namyśle można dojść do wniosku, że jednak nie będziemy chcieli opuszczać stolicy. Jak więc pogodzić plany zamieszkania w cichej stołecznej dzielnicy, z założeniem jednoczesnego nie zadłużania się aż po kres życia? Okazuje się, że można znaleźć korzystne oferty sprzedaży mieszkań w Warszawie – zarówno jeśli chodzi o rynek pierwotny, jak i lokale z rynku wtórnego. Dzielnice takie jak Wola są doskonale skomunikowane ze ścisłym centrum miasta, jak też z całym stołecznym otoczeniem biznesowym. Z pewnością znajdziemy upragnione mieszkania do kupienia w Warszawie Woli – ta przepiękna i spokojna okolica zapewni nam idealne warunki do osiedlenia się. Jeśli chodzi o stawki za metr kwadratowy, ceny są oczywiście odpowiednio niższe. Będzie nas stać na odpowiednio duże lokum, zaś okres spłaty hipoteki okaże się znacznie krótszy, niż przypuszczaliśmy!

Podobne wpisy: