Warszawa - jakie mieszkania się sprzedają?

Warszawa – jakie mieszkania się sprzedają?

Sprzedaż mieszkania może być dosyć trudnym zadaniem. Właściciele zazwyczaj chcą otrzymać jak najwyższą cenę, jednocześnie zależy im na dosyć szybkim sfinalizowaniu transakcji. Jakie nieruchomości znajdują nabywców?

Rozsądna cena

Sprzedaż mieszkań w Warszawie wymaga pewnej orientacji na rynku nieruchomości, która pozwoli na odpowiednie wycenienie lokalu. Można na przykład sprawdzić ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości o podobnym metrażu i podobnej lokalizacji. Źródłem informacji są także statystyki dotyczące średniej ceny za metr kwadratowy w danej dzielnicy. Mieszkanie, które zostanie wycenione za wysoko, może czekać na nabywcę przez wiele miesięcy. Zbyt niska cena jest oczywiście niekorzystna z punktu widzenia sprzedającego.

Mały metraż

Największym zainteresowaniem cieszą się stosunkowo nieduże mieszkania. Wynika to między innymi z ich korzystnej ceny. Wiele osób, które decydują się na zainwestowanie w taką nieruchomość to młodzi ludzie nie posiadający jeszcze rodziny. W ich przypadku zupełnie wystarczy nieduże mieszkanie dwupokojowe.

Dzielnica

Najbardziej popularne dzielnice to Wola i Bemowo. Mieszkania od dewelopera położone na obrzeżach miasta są często dostępne w bardzo dobrych cenach, ze względu na ich odległość od centrum. Nieruchomość, która znajduje się bliżej centrum, nawet jeśli pochodzi z rynku wtórnego, można wycenić znacznie wyżej. W stolicy lokalizacja ma bardzo duże znaczenie, ponieważ w dużym stopniu przekłada się na komfort życia. Dużym powodzeniem cieszą się też mieszkania na Mokotowie czy w Wilanowie.

Przeciętny nabywca nieruchomości ma raczej niewielką zdolność kredytową, która znacznie ogranicza jego możliwości zakupu. Dlatego sprzedaż mieszkań w Warszawie jest najłatwiejsza dla stosunkowo niedużych dwu lub trzy pokojowych lokali. W przypadku takiej nieruchomości, jeśli zostanie dobrze wyceniona, można liczyć na sprzedaż nawet w ciągu kilku tygodni. Zbycie większego mieszkania może wymagać więcej czasu. Mieszkania z rynku wtórnego cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na ich doskonałą lokalizację.

Podobne wpisy: