Ogrzewacz gazowy. Zastosowanie

Ogrzewacz gazowy. Zastosowanie

Ogrzewacz gazowy to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy potrzebują zainstalować przenośny system ogrzewania w miejscach, gdzie nie istnieje potrzeba stałego ogrzewania pomieszczenia lub też nie ma ku temu żadnych warunków.

Czym są ogrzewacze gazowe?

Ogrzewacze gazowe najczęściej są instalowane w domach letniskowych, przyczepach kempingowych, ale także niektórych domach jednorodzinnych. Ich formuła może być różna. Istnieją ogrzewacze, które są przenośne lub też takie, gdzie montuje się je na stałe i wprowadza dodatkowo system odprowadzania spalin na zewnątrz. Ważną zasadą jest to, że ogrzewacze gazowe z przewodem powietrzno-spalinowym mogą być instalowane tylko w pomieszczeniach, których co najmniej jedna ze ścian jest zewnętrzną ścianą domu. Długość przewodu powietrzno-spalinowego wynosi bowiem od kilkunastu do kilkudziesięciu centymetrów. Można też przewód wyprowadzić dołem. Do betonowej studzienki, która przylega do ściany fundamentowej domu. Bardzo ważnym warunkiem jest odpowiednia wentylacja pomieszczenia, w którym działa taki ogrzewcza. Wykorzystuje on bowiem powietrze, które znajduję się w samym pomieszczeniu. Te jest następnie spalane i odprowadzane na zewnątrz budynku.

Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Samego ogrzewacza nie powinno się w żaden sposób osłaniać. Dotyczy to oczywiście mebli oraz ścian, a także firanek, zasłon czy ubrań. Urządzenie musi posiadać i mieć możliwość swobodnego przepływu powietrza, a ciepło powinno promieniować do otoczenia, bez nagrzewania przedmiotów. Ostatecznie musimy pamiętać, że nie wolno nam postawić urządzenia blisko nieotynkowanych ścian oraz wszelkich materiałów łatwopalnych.

Sam ogrzewacz ma wiele zalet. Sprawdza się on jak wspomnieliśmy, zwłaszcza w pomieszczeniach niewielkich o małej powierzchni użytkowej. W takim przypadku ogrzewając na przykład domek jednorodzinny, który przeznaczony jest do letniego i wczesnego jesiennego użytku, możemy oszczędzić nawet do trzydziestu procent kosztów, które ponosiliśmy wcześniej na ogrzewanie. Dodatkowo ogrzewacz nie powoduje takich strat ciepła jak inne podobne mu rozwiązania.

Na rynku dostępne są również specjalne, gazowe ogrzewacze ogrodowe, których można używać na świeżym powietrzu – zobacz: https://kratki.com/sklep/pl/category/32/ogrzewacze-gazowe

Podobne wpisy: