Co zabrać ze sobą na kolonie?

Co zabrać ze sobą na kolonie?

Wyjazd na pierwsze kolonie młodzieżowe to dla każdego dziecka wielkie wydarzenie. Kiedy wybiera się na nie pierwszy raz, warto pomóc mu w pakowaniu, tak aby zabrało ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy.

Odzież

Na koloniach dziecko musi być przygotowane na każdą pogodę. W zależności od tego gdzie odbywają się kolonie młodzieżowe należy zabrać przede wszystkim strój kąpielowy lub kąpielówki w przypadku chłopców. Warto też spakować kilka kompletów lekkich ubrań typu szorty, krótkie spodenki, spódniczki, lekkie sukienki, koszulki z krótkim rękawem, bluzki na ramiączkach i co najważniejsze komplet bielizny oraz skarpetki. Dziecko powinno też mieć swoją piżamę oraz lekkie buty, które doskonale sprawdzą się na basenie czy pod prysznicem. Na gorszą pogodę spakujmy bluzę z długim rękawem, a także możliwie najlżejszą i najmniej przemakalną kurtkę, w razie większego deszczu.

Rzeczy osobiste

Zapewnijmy też dziecko bezpieczeństwo. Powinno ono mieć ze sobą nakrycie głowy, które pozwoli mu uniknąć udaru słonecznego, a także spray na komary. Przydadzą się okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem promieniowania UV oraz kremy i mleczka z filtrem – 15-30 SPF dla skóry normalnej, 50 SPF dla skóry wrażliwej i alergicznej. Z rzeczy niezbędnych trzeba też wymienić ręczniki. Konieczne będą dwa. Jeden do używania pod prysznicem, a drugi który zabierze dziecko ze sobą na plaże. Ważne są także kosmetyki. Zabierzmy mydło do kąpieli, szampon, dezodorant, szczoteczkę i pastę do zębów. Ostatecznie trzeba też zabrać reklamówki na buty oraz chusteczki higieniczne. Dziecko powinno mieć też ze sobą swoje dokumenty. W przypadku osób starszych niech będzie to dowód osobisty. W przypadku młodszych dzieci, wystarczy legitymacja szkolna. Zadbajmy też o to aby dziecko bezpiecznie przechowywało otrzymane od nas pieniądze. Niech zabierze zatem etui lub saszetkę na dokumenty i portfel z pieniędzmi. Wszystko spakujmy w miarę lekki i podręczny plecak. Pod żadnym pozorem nie zmuszajmy dziecka do noszenia walizki, która będzie bardzo trudna do przechowywania.

Więcej informacji znajdziesz na https://www.atas.pl/

Podobne wpisy: