Pizza: popularne danie kuchni włoskiej, które pokochali Polacy

Pizza: popularne danie kuchni włoskiej, które pokochali Polacy

Polacy coraz chętniej sięgają po potrawy innych kuchni. Wśród tych, które naprawdę przypadły nam do gustu wymienić należy pizzę. To wywodzące się z Włoch danie, które uwielbiają osoby w bardzo różnym wieku. Przyjrzyjmy się pizzy nieco bliżej.

Najbardziej popularne dodatki

Pizza to nic innego, jak drożdżowy placek z odpowiednimi dodatkami. Najbardziej tradycyjna pizza to sos pomidorowy, mozzarella i bazylia. Obecnie jednak pizzerie prześcigają się w kolejnych propozycjach. Wśród dodatków, które Polacy upodobali sobie szczególnie wymienić należy:

  • szynkę;
  • pieczarki;
  • żółty ser.

Ogromną popularnością cieszy się pizza hawajska, na której znajdziemy szynkę, ananasa i ser. Warto jednak pamiętać, że pizza hawajska nie wywodzi się z Włoch. Tą pizzę wymyślili Amerykanie. Oczywiście nie można zapominać o ziołach, które sprawiają, że pizza jest daniem niezwykle aromatycznym. Trudno wyobrazić sobie pizzę bez oregano czy bazylii.

Na cienkim czy grubym cieście?

Większość osób preferuje pizzę na cienkim cieście. W dużej mierze wynika to z przekonania, że to tylko pizza na cienkim cieście jest pizzą prawdziwie włoską. Tymczasem warto pamiętać, że we Włoszech zjeść można również pizzę na grubym cieście. Taka pizza jest równie smaczna, ale zupełnie inna.

Czy trudno kupić dobrą pizzę?

Kiedy na polskim rynku gastronomicznych pojawiły się pizzerie, serwowały one pizzę dość słabej jakości. Ciasto pozostawiało wiele do życzenia, a jakość dodatków nie była najwyższa. Na szczęście obecnie sytuacja znacząco się zmieniła. Jeśli szukasz naprawdę dobrej pizzerii w Warszawie znajdź lokal najbliżej siebie na  https://www.pizzadominium.pl/.

Pizza to danie, po które naprawdę chętnie sięga zarówno młodzież, jak i znacznie starsze osoby. Czasy, kiedy pizza serwowana w polskich pizzeriach pozostawiała wiele do życzenia dawno już minęły. Dzisiaj bez problemu można znaleźć pizzerie, które serwują naprawdę bardzo dobre pizze różne rodzaju. Wśród nich każdy klient pizzerii znajdzie pizzę, która idealnie wpisuje się w indywidualny gust kulinarny.

Podobne wpisy: