Jak dobrać idealny biustonosz sportowy

Jak dobrać idealny biustonosz sportowy

W dzisiejszych czasach każda kobieta, której zależy na jędrności biustu i chce profesjonalnie lub amatorsko uprawiać jakiś sport, powinna zaopatrzyć się w profesjonalny biustonosz sportowy. Niestety zwykłe biustonosze podczas wysiłku sportowego nie radzą sobie za dobrze z utrzymaniem biustu, dlatego też dochodzi do jego rozciągania i do niepotrzebnego bólu.

Najważniejsza rola biustonosza sportowego i jego rodzaje

Najważniejszym zadaniem sportowego biustonosza jest oczywiście podtrzymywanie biustu oraz przyciąganie go do klatki piersiowej. Nowoczesny stanik sportowy powinien również bardzo szybko odprowadzać wilgoć z ciała. W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych możemy znaleźć: biustonosze kompresyjne, staniki z dzielonymi miseczkami oraz biustonosze z oddzielnymi miseczkami i regulacją.

Jaki model biustonosza wybrać

Biustonosze kompresyjne przeznaczone są przede wszystkim dla tych kobiet, które posiadają niewielki biust (miseczka A-B). Stanik kompresyjny doskonale dociska biust do klatki piersiowej, dzięki czemu tworzona jest jednolita całość. Jest to w chwili obecnej najlepszy sposób na unieruchomienie biustu i zabezpieczeniem go przed drganiami, które mogą doprowadzić do niepotrzebnego rozciągnięcia.

Biustonosze z oddzielnymi miseczkami przeznaczone są z kolei dla kobiet z większym biustem. Staniki tego typu działają na zasadzie oddzielenia obu piersi od siebie. Każda z piersi osobno przyciskana jest do klatki piersiowej, dzięki czemu doskonale ograniczone są niepotrzebne ruchy. Według wielu sportowców staniki sportowe z oddzielnymi miseczkami są zdecydowanie wygodniejszym rozwiązaniem niż opisywany powyżej biustonosz kompresyjny. Ich największą zaletą jest oczywiście to, że pozwalają bardzo naturalnie ułożyć piersi.

Ostatnią grupę stanowią biustonosze z oddzielnymi miseczkami i regulacją, po które powinny sięgnąć także kobiety z większym biustem. Staniki te działają na identycznej zasadzie jak biustonosze z oddzielonymi miseczkami, ale dzięki specjalnym regulacją, można je jeszcze lepiej dopasować do indywidualnych potrzeb każdej kobiety.

Zobacz też: https://sklep.adrenaline.pl/pol_m_kobieta_odziez_bra-staniki-sportowe-7124.html

Podobne wpisy: