Czystość sprzyja pracy

Czystość sprzyja pracy

Bałagan w domu, czy na biurku zniechęca nas do wykonywania jakichkolwiek obowiązków, dlatego zacznijmy od następujących czynność. Przede wszystkim w pomieszczeniu musi panować porządek.

Jest udowodnione, że czystość wpływa na nasz umysł bardzo korzystnie, myślimy kreatywniej, wpadamy na więcej pomysłów, a rozwiązania same przychodzą nam do głowy. Zlikwidujmy wszelkie resztki jedzenia, puste butelki, opakowania, które dodatkowo mogą wydzielać nieprzyjemny zapach, wywietrzmy też dokładnie pomieszczenie, aby dotlenić organizm. Pozbądźmy się też zbędnych przedmiotów z pomieszczenia – miejsce kosmetyków, czy perfum jest w łazience, jedzenie przenieśmy do kuchni.

Zbędne ozdoby, z których tylko i wyłącznie ścieramy regularnie kurz, również nie mają sensu bytu

A propos kurzu – regularne ścieranie pozwala oddychać nam świeżym powietrzem, a dotleniony mózg oznacza wydajniejszą pracę. Pracujmy w pomieszczeniu, do którego wpada dużo światła dziennego, co zwiększy nasza kreatywność i zachęci nas do działania. Zadbajmy też o to, aby pracować w wygodnej pozycji i siedzieć na specjalnym krześle, które dba o nasz kręgosłup. Dobre samopoczucie to wydajniejsza praca. Nie zapominajmy, że pracując w domu, musimy także dbać o posiłki i regularne przerwy – to, że siedzimy cały czas  w domu, nie oznacza, że na to nie zasługujemy.

Posiłek

Owszem, w każdej chwili możemy coś zjeść czy zrelaksować się na 10 minut, ale warto ustalić wcześniej pewne reguły. Przerwy i posiłki możemy planować sobie w taki sam sposób, jak w pracy, czyli na przykład, co 3 godziny – zachowując pewną regularność i dyscyplinę, będzie nam się lepiej pracować. Podczas przerwy starajmy się wstać, przejść się, rozciągnąć, by odciąć się od pracy i „zresetować” mózg. W taki sposób zdystansujemy się też do tematów, nad którymi pracujemy, jeśli brakuje nam na przykład pomysłów na rozwiązanie danego problemu, jest szansa, że w ten sposób łatwiej i szybciej przyjdzie nam coś kreatywnego do głowy.

Podobne wpisy: