Jak zorganizować sobie pracę w domu?

Jak zorganizować sobie pracę w domu?

Wiele osób uważa, że nie ma nic bardziej komfortowego, niż praca we własnym domu – obowiązki wykonujemy bezstresowo, nikt nie stoi nam nad głową, możemy w każdej chwili zrobić sobie przerwę czy załatwić coś ważnego.

Jednak praca w domu nie jest formą dla każdego, ponieważ większość osób nie ma aż takiej samodyscypliny, aby pilnować się i nie rozleniwić. Bo skoro mamy termin realizacji zadania na jutro, to, po co mamy spieszyć się z tym już dziś? Jak zatem dobrze się zorganizować i przypilnować? Siedząc w domu, możemy napotkać z każdej strony rzeczy, które nas rozpraszają.

A to komputer, smartfon, telewizor, ciekawa książka czy gazeta

Wmawiamy sobie wtedy, że nic złego się nie stanie, jeśli odłożymy obowiązki na później i trochę się zrelaksujemy. W rzeczywistości nie ma nic gorszego od takiego zachowania, często bywa tak, że sami go nie kontrolujemy, ponieważ nas również nikt nie kontroluje. Wyłączmy, więc telewizor i doceńmy pracę w ciszy. Jeśli ta jest dla nas jednak nieznośna, postawmy na spokojną, cichą muzykę w tle, abyśmy mogli się skupić i działać. Telefon używajmy jedynie do celów służbowych, jeśli musimy skontaktować się z szefem lub innymi pracownikami, mamy prawo go użyć. Natomiast, gdy kusi nas, aby zadzwonić do drugiej połówki, czy rodzica albo widzimy, że przyjaciel do nas pisze – wyłączmy lub wyciszmy telefon. Nie traćmy też czasu na chodzenie po Internecie, pod pretekstem znalezienia czegoś ważnego. Większość osób pracujących w domu, zmuszona jest do pracy przy komputerze, walczmy jednak o to, aby wykonywać na nim wyłącznie istotne obowiązki. Dobrym pomysłem przy pracy z domu jest na przykład zamówienie sobie od czasu do czasu pizzy, zajrzyj tutaj https://www.pizzadominium.pl/

Jeśli musimy korzystać z Internetu, pilnujmy się, by wchodzić tylko na strony związane z naszą pracą

Gdy stracimy kontrolę i zaczniemy przeglądać portale plotkarskie, informacyjne, czy portale społecznościowe, czas ucieknie nam w mgnieniu oka, a praca pozostanie niewykonana. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w temacie, to zapraszamy do zapoznania się z informacjami, które dotyczą danej tematyki. Są to kwestie, które mają dla nas kolosalne znaczenie i pod żadnym pozorem nie powinniśmy o nich zapominać.

Podobne wpisy: