Jak dbać o skórę

Jak dbać o skórę?

Kup nowy tusz do rzęs. Opakowanie tuszu do rzęs stanowi świetne środowisko do namnażania się bakterii, dlatego też po około sześciu miesiącach ekspozycji na działanie powietrza, tusz traci swoje właściwości. Jeśli wyczujesz intensywny, nieprzyjemny zapach z opakowania tuszu, natychmiast go wyrzuć.

Początek roku to idealny moment, by podjąć ten radykalny krok. Palenie obniża poziom tlenu, który dociera do skóry twarzy, co sprawia, że cera szarzeje. Intensywne ruchy mimiczne twarzy podczas zaciągania się papierosem, przyspieszają powstawanie zmarszczek wokół ust. Nie ma nic lepszego niż gorący prysznic lub kąpiel, pamiętaj jednak, że gorąca woda wysusza skórę i może przyczyniać się do pękania naczynek. Gorącej kąpieli powiedz zdecydowane- nie! Olejki do twarzy mają doskonałe właściwości wzmacniające, rewitalizujące i regenerujące skórę, ponieważ oddziałują na różne warstwy skóry.

Dodatkowo wmasowywanie ich w skórę pobudza mikrokrążenie, które nadaje skórze zdrowy, rumiany wygląd. Wygospodaruj godzinę czasu na uporządkowanie kosmetyczki i wyrzucenie przeterminowanych kosmetyków. Wszystkie produkty, które mają podejrzany zapach lub wyglądają nieświeżo, po prostu wyrzuć. Zatemperuj konturówki do ust i kredki do powiek. Wyczyść wszystkie pędzle (tak naprawdę powinnaś to robić raz w tygodniu), ponieważ brudne pędzle mogą przyczynić się do rozwijania infekcji skóry. Przy pomocy łagodnego szamponu usuń z pędzla zabrudzenia, a następnie ułóż go płasko na czystej powierzchni i pozostaw do wyschnięcia. Coroczne wizyty kontrolne u dermatologa, w czasie których lekarz sprawdzi znamiona oraz rozwieje inne wątpliwości dotyczące stanu zdrowia Twojej skóry, są bardzo ważne.

Z Nowym Rokiem nowym krokiem. To najlepszy moment na podcięcie grzywki lub zmianę koloru włosów. Zdaniem Heleny Król, stylistki fryzur, nawet niepozorna zmiana przedziałka, może uczynić dużą zmianę w Twoim wyglądzie. Do stylizacji włosów na gorąco używaj specjalnych preparatów ochronnych. Na powierzchni 1 cm2 telefonu komórkowego znajduje się więcej bakterii niż w toalecie! Fuj. A my regularnie przykładamy go do twarzy… Za pomocą wacika lekko nasączonego alkoholem, co kilka dni przetrzyj swój telefon. Nigdy nie jest za późno na walkę ze zmarszczkami. Polecamy krem nawilżający pod oczy. Skóra dłoni jest narażona na działanie promieni UV w takim samym stopniu jak skóra twarzy, dlatego warto stosować produkty z filtrem ochronnym. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

Podobne wpisy: