Zasady ubezpieczenia NNW

Zasady ubezpieczenia NNWUbezpieczenia to bardzo szeroka branża. Ubezpieczamy dom przed pożarem czy innymi katastrofami naturalnymi, obowiązkowo musimy wykupować ubezpieczenie OC samochodu (a dodatkowo można jeszcze dobrowolnie zdecydować się na AC), ubezpieczamy się na życie, od kradzieży i wielu, wielu innych wydarzeń.

W niniejszym tekście chcielibyśmy jednak przyjrzeć się bliżej ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków, znanym powszechnie jako nnw.

Ubezpieczenie nnw

Ubezpieczenie nnw przeznaczone jest dla osób, które chcą się chronić przed różnymi rodzajami wypadków. Polecane jest m.in. osobom, które dużo podróżują samochodami. W takim przypadku nnw zapewnia odszkodowania w razie jakichkolwiek szkód na zdrowiu powstałych przy korzystaniu z samochodu. Warto tutaj dodać, że nie chodzi tylko o samą jazdę i ulegnięcie podczas niej wypadkowi, ale także o wszelkie urazy powstałe przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu, jego naprawianiu na poboczu czy zdejmowania czegoś z przyczepy. Wspomnieliśmy o szkodach na zdrowiu. Tak, to ważny punkt tego rodzaju ubezpieczenia. Jest to ubezpieczenie osobowe, a więc jest to ubezpieczenie na zdrowie oraz życie, a nie na szkody majątkowe. Jeżeli przykładowo rozbijemy samochód i nic nam się nie stanie, to co najwyżej otrzymamy odszkodowanie, jeżeli będziemy posiadać wykupioną polisę AC.

Ochrona poprzez ubezpieczenie

Jednakże NNW nie dotyczy tylko jazdy samochodem – ubezpieczenie to i jego ochrona ma bardzo szeroki zakres. Może tyczyć się młodzieży i przebywania w szkołach, może też być wykupywane podczas turystycznych wyjazdów zagranicznych. Należy jednak mieć świadomość, że istnieją sytuacje, kiedy ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków nie będzie obowiązywało. Ma to miejsce wówczas, kiedy ulegniemy wypadkowi pod wpływem alkoholu czy narkotyków bądź będziemy prowadzić pojazd bez odpowiednich uprawnień i wtedy doznamy uszczerbku na zdrowiu. Odszkodowania nie otrzymamy także w przypadku próby popełnienia samobójstwa albo uprawiania sportów ekstremalnych – chociaż od tego za dodatkową opłatą też można się ubezpieczyć.

Podobne wpisy: