Vigantoletten dba o kości

Vigantoletten dba o kości

Vigantoletten to preparat przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, którego podstawowym zadaniem jest suplementowanie witaminy Vigantoletten w diecie przyjmującej go pacjenta. Jego znaczenie jest szczególnie duże w przypadku osób, które mają stwierdzone niedobory witaminy D lub utrudnienia metaboliczne we wchłanianiu wapnia z układu pokarmowego.

Niedobór witaminy D

Największym problemem jest brak witaminy D u dzieci. Najmłodsi powinni przyjmować Vigantoletten po konsultacji z lekarzem koniecznie, jeśli stwierdzone zostały u nich jakiekolwiek niedobory, ponieważ mogą one prowadzić do poważnych komplikacji przy rozwoju kości, zwłaszcza kości długich. Wszelkie deformacje z czasem się powiększają, nawet jeśli sytuacja z witaminą D zostanie unormowana, więc leczenie musi być podejmowane możliwie jak najprędzej.

Patologie kości

U osób dorosłych, zwłaszcza u osób starszych, Vigantoletten jest środkiem sprawdzającym się znakomicie jako profilaktyka niedoborów witaminy D, co skutkuje w ich przypadku patologiami kości, najczęściej zmniejszeniem ich gęstości czyli osteoporozą. Taki stan patologiczny powoduje, że kości są znacznie mniej wytrzymałe, mogą się łatwo łamać i do tego ich zrastanie się jest coraz trudniejsze, czasami nawet niemożliwe. Przyjmowanie Vigantoletten powoduje przyspieszenie procesu mineralizacji kości, który z wiekiem naturalnie spowalnia. Dla jego utrzymania na odpowiednim poziomie potrzebne są coraz większe dawki witaminy D i jest to zupełnie normalne.

Oprócz tego, Vigantoletten ma jeszcze szereg działań pomocniczych. Obecność odpowiedniej ilości witaminy D sprawia, że organizm potrafi skutecznie wchłaniać z przewodu pokarmowego wapń i fosfor, bardzo ważne pierwiastki dla budowania kości i działania układu nerwowego. Ich wchłanianie jest zaburzone w przypadkach niedoboru witaminy. Czasami występują też schorzenia, w których wchłanianie tych pierwiastków jest utrudnione, przez co potrzebne jest powiększenie stężenia witaminy D w organizmie, by procesy trawienne mogły działać skuteczniej.

Podobne wpisy: