Vigantoletten 500

Vigantoletten 500Vigantoletten 500 to sprawdzony lek uzupełniający niedobory witaminy D w organizmie. W wielu przypadkach już jedna tabletka leku, przyjmowana codziennie, zapewnia całkowite uzupełnienie zapotrzebowania na witaminę D.

Warto pamiętać, że już od roku lek Vigantoletten 500 dostępny jest w każdej aptece bez recepty. Vigantoletten 500 kosztuje zaledwie kilka złotych, dlatego od lat jest jednym z najczęściej stosowanych leków przy niedoborze witaminy D.

Skład

Substancją czynną leku Vigantoletten 500 jest cholekalcyferol. W każdej tabletce znajduje się 12,5 mikrograma substancji czynnej, co odpowiada 500 jednostkom miary witaminy D. Cholekalcyferol to występująca naturalnie forma witaminy D, dlatego nie należy obawiać się szkodliwości leku.

Zastosowanie

Vigantoletten 500 zaleca się przede wszystkim przy wszelkich niedoborach witaminy D zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Zapobiega również osteomalacji i krzywicy. Przyjmowanie leku Vigantoletten 500 może też zapobiegać pojawieniu się poważnych schorzeń wywoływanych przez niedobór witaminy D w organizmie. Lek stanowi również uzupełnienie leczenia wspomagającego przy osteoporozie występującej u osób dorosłych.

Dawkowanie

Stosowanie Vigantoletten 500 najczęściej dokładnie opisuje lekarz zalecający leczenie. Jeżeli nie zaleci on inaczej, dziennie należy przyjmować następujące dawki:

Dzieci i dorośli (także osoby w podeszłym wieku) – 1 tabletka Vigantoletten 500 na dobę. W przypadku małych dzieci, niemowląt i noworodków, należy stosować lek pod ścisłym nadzorem lekarskim.

W przypadku leczenia wspomagającego przy osteoporozie należy przyjmować 2 tabletki leku Vigantoletten 500 na dobę.

Tabletkę należy popić odpowiednią ilością wody.

Przy leczeniu Vigantoletten 500 nie można przyjmować innych leków lub suplementów diety zawierających witaminę D oraz jej metabolity i analogi. Nie należy stosować leku Vigantoletten 500 zbyt długo ani samodzielnie zwiększać dawek. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem lub farmaceutą.

Podobne wpisy: