Ubezpieczenie domu

Ubezpieczenie domu

Niespodziewane wypadki losowe mogą w bardzo krótkim czasie zrujnować majątek życia. Dlatego warto być przezornym w takich sytuacjach i wybrać ubezpieczenie domu, które będzie mogło zrekompensować poniesione szkody.


Ubezpieczenie domu może zawierać w sobie różne warianty, w zależności od tego, co chcemy zabezpieczyć. Może ono zawierać w sobie mienie ruchome, stałe elementy wyposażenia, odpowiedzialność cywilną w życiu prywatnym. Odszkodowanie wypłacane jest w następujących przypadkach: zniszczenie domu jest wynikiem działania kataklizmów związanych z niszczącą działalnością czterech żywiołów czy zdarzeń losowych, ktoś dokonał dewastacji, włamał się do domu czy dokonał rabunku.

Warto jednak wiedzieć, że ubezpieczenie domu nie obejmie sytuacji, kiedy to z winy właściciela doszło do uszkodzeń mienia. Takimi przypadkami są niedopatrzenia związane z nieprzestrzeganiem okresowych przeglądów i konserwacji (przykładem może być czyszczenie sezonowe komina), umyślne spowodowanie uszkodzeń, błędy związane z projektem, wadliwym wykonaniem wykończenia domu.

Ubezpieczyć można właściwie wszystko począwszy od murów, po rzeczy osobistego użytku

Dom będący w budowie, poszczególne elementy wyposażenia, elementy stałe (np. drzwi i okna), sprzęt RTV i AGD, meble, instrumenty muzyczne, sprzęt sportowy i turystyczny, biżuterię, ubrania, a oprócz tego budynek gospodarczy, garaż i inne elementy działki, a nawet domek letniskowy – wszystko może podlegać ubezpieczeniu, wystarczy tylko wybrać odpowiednią ofertę.

Assistance

Ochrona majątku może zawierać w sobie także opcję ubezpieczenia Assistance, czyli pomoc w nagłych sytuacjach, z możliwością zapewnienia nawet zastępczego mieszkania oraz zreperowania uszkodzonych rzeczy przez fachowców (hydraulika, ślusarza, elektryka itd.) Dodatkową opcją jest także ubezpieczenie OC w życiu prywatnym w przypadku wyrządzenia szkód osobom trzecim (zalanie mieszkania sąsiadowi, szkody wyrządzone przez Twojego psa).

Ubezpieczenie domu zawiera w sobie szeroki wachlarz możliwości. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią ofertę, jak np. Ubezpieczenie Domów i Mieszkań „Cztery kąty” Gothaera i obiekt, który należy ubezpieczyć

Podobne wpisy: