Ubezpieczenie assistance za granicą

Ubezpieczenie assistance za granicąWyjeżdżając za granicę, czy to na wakacje czy do pracy, mało kto myśli o tym, że coś może pójść nie tak. Gdy podróżujemy autem ryzyko wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji jest wzmożone. Z tego powodu powinniśmy zabezpieczyć się jeszcze przed wyjazdem z kraju.

Niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy, że niektóre punkty ich ubezpieczenia samochodowego za granicą nie obowiązują. W przypadku wypadku czy awarii, bez wykupionego dodatkowego pakietu, będziemy sobie musieli radzić sami.

Kraje zachodnie

Trzeba pamiętać, że szczególnie w krajach zachodnich taka sytuacja może nas sporo kosztować. Z tego powodu jeszcze przed wyjazdem warto zadzwonić do ubezpieczyciela i zapytać jak sytuacja wygląda w naszym przypadku. Może się okazać, że jeden z naszych najważniejszych pakietów za granicą nie działa. Ubezpieczenie assistance za granicą będzie wtedy świetnym rozwiązaniem.

Jakie korzyści niesie ze sobą dodatkowe ubezpieczenie?

Wyjeżdżając za granicę może okazać się, że nasz obecny pakiet ubezpieczenia samochodowego assistance nie działa w kraju, po którym będziemy podróżować. W takiej sytuacji wykupienie dodatkowego, który obowiązuje w danym państwie, może oszczędzić wieku kłopotów. Gdy podróżując za granicą nasz samochód ulegnie wypadkowi lub zepsuje się, na przykład na autostradzie, może okazać się, że nie będziemy w stanie samodzielnie doprowadzić go do warsztatu. W kraju bez wahania zadzwonilibyśmy po lawetę i albo zapłacilibyśmy za nią kilkadziesiąt złotych z własnej kieszeni, albo zapewniłby nam ją ubezpieczyciel, u którego wykupiliśmy pakiet assistance. Za granicą bez dodatkowego pakietu sytuacja jest bardziej skomplikowana. Koszty sprowadzenia lawety wynoszą kilka, a nawet kilkanaście razy więcej niż w kraju. Taki wydatek nie będzie już poniesiony lekką ręką, a nawet może zepsuć wymarzone wakacje. Czasami lepiej jest wydać trochę pieniędzy, aby zaoszczędzić w przyszłości, jeśli dojdzie do sytuacji tego typu, ale przede wszystkim, żeby się nie denerwować i nie myśleć o tym co będzie, jeśli z naszym autem coś się stanie.

Podobne wpisy: