Rynek pierwotny i wtórny podstawowe różnice

Rynek pierwotny i wtórny podstawowe różniceWbrew powszechnym opiniom różnice pomiędzy rynkiem pierwotnym i wtórnym to są zdecydowanie większe aniżeli wybór mieszkania w nowym budownictwie i wielkiej płycie, z którą nie bez powodu zresztą kojarzony jest rynek wtórny.

Jest to między innymi związane z tym, że mieszkania śródmieście wrocław kupuje się na okres przynajmniej kilku lat, tak więc te lokale, które usytuowane są w nowym budownictwie, stanowią na razie mniejszą część wszystkich ofert dotyczących nieruchomości. Podstawową różnicą jest jednak to, w jakim stanie kupujemy nieruchomość. Przy zakupie na rynku wtórnym, cały proces od momentu obejrzenia mieszkania do jego zakupienia może zająć wręcz kilka dni, w zależności jeszcze od tego w jaki sposób finansowana jest transakcja.

Jak wygląda lokal mieszkalny?

Kupujemy bowiem gotową nieruchomość. Lokal jest nie tylko urządzony, ale często też w pełni umeblowany. Jeśli nie mamy potrzeby wprowadzania dużych zmian to mieszkanie możemy kupić z całym wyposażeniem i się po prostu wprowadzić. Jeśli konieczne są dodatkowe nakłady w postaci remontu, to także możemy to odpowiednio wcześniej oszacować, zarówno pod względem kosztów, które będziemy musieli ponieść, aby przystosować mieszkanie do swoich potrzeb jak i nakładów czasowych. Na rynku pierwotnym jest zupełnie inaczej.

Kiedy można wprowadzić się do lokalu?

W momencie podejmowania decyzji o zakupie mieszkania śródmieście wrocław opierać będziemy się raczej na dokumentacji w postaci oficjalnych materiałów zawartych w prospekcie oraz planu wykonania mieszkania. Dopiero po tak zwanym odbiorze technicznym możliwe będzie wprowadzenie się do lokalu, ale też nie zawsze. Kupujący mieszkania śródmieście wrocław na rynku pierwotnym powinni przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Po pierwsze trzeba poczekać na całkowite zakończenie danej inwestycji, po drugie już w wybranym przez nas lokalu konieczne może być wprowadzenie przez dewelopera pewnych poprawek czy modyfikacji. Niekiedy mogą być to usterki wykryte dopiero na etapie odbioru technicznego. Inne są także uregulowania prawne zawieranych umów.

Podobne wpisy: