Przecinarka do glazury - jak wybrać najlepszą?

Przecinarka do glazury – jak wybrać najlepszą?

Położenie płytek jest jednym z najważniejszych, a często także najtrudniejszych zadań, jakie czekają nas czy to podczas budowy domu, czy to remontu. Satysfakcjonujący efekt końcowy to przy tym wypadkowa precyzji, doświadczenia i odpowiedniego sprzętu. Narzędzia służące do przecinania glazury nie tylko ułatwiają nam pracę, ale także są w stanie zatuszować popełniane przez nas błędy. Warto więc postawić sobie pytanie o to, jak znaleźć to najlepsze.

Wybór z uwagi na sposób działania

Nie wszystkie przecinarki do glazury działają w ten sam sposób. Ich najbardziej klasyczny podział dotyczy więc urządzeń ręcznych oraz elektrycznych. Przecinarki ręczne są cenione przede wszystkim za swoją prostotę. Niski poziom zaawansowania jest też tym, co sprawia, że są one rozwiązaniami tak popularnymi. Praca z nimi zakłada wykonanie przez narzędzie nacięcia, a następnie – przełamanie płytki wzdłuż niego. Jeśli jednak przecinarka ma być skuteczna, przyjmuje się, że glazura powinna mieć co najmniej pięć centymetrów szerokości. Mówiąc o zaletach urządzeń ręcznych należy wspomnieć także o ich mobilności. Nie wymagają zasilania prądem ani użycia wody. Ich elektryczne odpowiedniki nie mają już tego atutu. W zamian zyskujemy jednak narzędzia pozwalające nie tylko na cięcie relatywnie małych płytek, ale i tych, których rozmiary są większe.

Wybór z uwagi na moc silnika

Jeśli cięcie płytek trwa przez długi czas, warto przeanalizować moc silnika dostępnych w sprzedaży rozwiązań. Im jest ona większa, tym są one wydajniejsze, a korzystanie z nich nie stanowi dużego obciążenia dla osób decydujących się na taki krok. Większa moc oznacza też mniej problemów podczas obrabiania grubszych płytek. Niestety, w zdecydowanej większości przypadków rozwiązania z solidnym silnikiem są jednocześnie produktami dość drogimi.

Wybór z uwagi na rodzaj tarczy

Tarcze uniwersalne są chwalone za swoją wszechstronność, wielość zastosowań sprawia jednak, że cierpieć może precyzja cięcia. Problem rozwiązuje możliwość ich wymiany, choć zawsze należy robić to przestrzegając zaleceń producenta.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Podobne wpisy: