Pokonuj bariery i ucz się hiszpańskiego

Pokonuj bariery i ucz się hiszpańskiego

Język hiszpański nie jest może nauczany w dużej grupie polskich szkół, nie oznacza to jednak, że jego znaczenie na świecie jest ograniczone. Przeciwnie, to język ważny zarówno w turystyce, jak i w handlu, pozwalający na znalezienie ciekawej pracy i zwiedzenie wielu miejsc na świecie. Jak doskonalić jego znajomość?

 

Czas otoczyć się językiem

Opanowanie podstaw hiszpańskiego nie powinno być trudne. W polskich miastach nie brakuje kursów organizowanych dla osób chcących poznać jego zasady. Co więcej, mamy do czynienia z językiem, którego podstawy da się opanować samemu zwłaszcza, jeśli posiada się odpowiedni samouczek. Dziś problemem nie jest nawet eliminowanie błędów, które często rodzą się podczas samodzielnej nauki. Najskuteczniejszym sposobem wydaje się w tym kontekście otoczenie się językiem.

 

Zadanie nie jest trudne i wymaga od nas przede wszystkim dostępu do Internetu i odrobiny czasu. W sieci nie brakuje ani hiszpańskojęzycznych stacji radiowych, ani programów telewizyjnych. Co więcej, dostępność sprawia, że możemy otaczać się dokładnie takimi informacjami, jakie wydają się nam najbardziej interesujące. Nie ma tu znaczenia, czy jesteśmy fanami publicystyki, reportażu, czy doniesień z życia gwiazd. Słuchanie o tym, co nas interesuje i oglądanie tego, co sprawia nam przyjemność, bywa wyjątkowo pobudzające i stymulujące, a dodatkowo – wzbogaca nasze umiejętności językowe.

 

Potrenuj mówienie

Bez względu na to, czy hiszpańskiego uczymy się sami, czy na kursie, musimy liczyć się z tym, że mówienie w tym języku może sprawiać nam trudność. Wymaga przecież odwołania się do wiedzy, która nie została jeszcze wykorzystana w praktyce. Niechęć do mówienia potrafi blokować naukę języka. Jeśli jednak zdecydujemy się na kursy językowe Hiszpania, szybko przekonamy się o tym, że przełamanie jej wcale nie jest trudne. Mówienie do osób, dla których jest to język ojczysty, to najlepszy test własnych umiejętności. To także okazja do tego, aby „ucywilizować” własne słownictwo i zbliżyć je z książkowego do tego, jakie rzeczywiście jest używane w życiu codziennym.

Podobne wpisy: