Od czego zależy wysokość OC?

Od czego zależy wysokość OC?

OC jest rodzajem ubezpieczenia komunikacyjnego, którego nie można nie kupić. Każdy właściciel pojazdu musi je posiadać, a zatem wszyscy są zainteresowani cenami za jego wykupienie. Sprawdź od czego wszystko zależy!

Wszystko zależy od kierowcy

Mamy wielki wpływ na to, ile będziemy musieli zapłacić za ubezpieczenie OC. Wszystko uzależnione jest od pojazdu, jaki się wybrało, jak też od tego w jaki sposób człowiek porusza się po drodze. Czy ktoś ma dobrą historię, czy też często zdarzają mu się wypadki? Czy ktoś od dawna już posiada prawo jazdy, czy może dopiero niedawno je otrzymał? Czy z pojazdu będzie się korzystać w jakimś dużym mieście, gdzie ryzyko wypadku jest o wiele większe, czy może właściciel żyje w jakiejś mniejszej miejscowości? Koszty ubezpieczenia OC zależą od wielu różnych kwestii!

Liczy się także wybór auta

Samochód, który chcemy ubezpieczyć, powinien być możliwie solidny i młody – wówczas ryzyko, że będą z nim jakieś problemy jest o wiele niższe. Dla każdej firmy ubezpieczeniowej ważny jest rok produkcji wozu, jego rodzaj, jak też przebieg. Liczą się i takie kwestie jak informacje o poprzednich ubezpieczeniach – to bowiem wyznacznik tego jakie kłopoty były kiedyś z autem (jeśli w ogóle miały miejsce).

Warto korzystać z kalkulatora

Możliwe jest samodzielne wyliczenie ceny ubezpieczenia OC. Pomagają w tym przede wszystkim kalkulatory online, zamieszczone na stronach konkretnych ubezpieczycieli. Korzystając z nich, można sprawdzić ile w danej firmie zapłacimy za ubezpieczenie. Oczywiście, można sprawdzić nie tylko koszty OC, ale i innych rodzajów polis. Często można również zweryfikować ile wyniesie cena ubezpieczeń łączonych, bo i takie oferty pojawiają się dla klientów. Dzięki nim można na przykład kupić jednocześnie OC i AC, płacąc tym samym mniej, niż gdybyśmy chcieli wykupić osobno te ubezpieczenia. Najlepiej oblicz oc właśnie w takim kalkulatorze, ponieważ wówczas otrzymasz konkretny, kierowany do swojego przypadku wynik. Obliczając go na stronie ubezpieczyciela, możesz też od razu zdecydować się na wykupienie atrakcyjnej polisy. Da się to zrobić przez internet – wykonując konkretne, opisane dokładnie kroki.

Oblicz swoją składkę na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Podobne wpisy: