Od czego zacząć prowadzenie bloga?

Od czego zacząć prowadzenie bloga?

Na prowadzenie bloga decyduje się coraz więcej osób. O czym należy pamiętać zanim zaczniemy go prowadzić?

Wybór tematyki bloga

Pierwszą rzeczą, od której musimy zacząć jest znalezienie tematyki, którą chcemy się zająć. Możemy na nim zamieszczać swoje osobiste refleksje na różne tematy – w ten sposób możemy stworzyć blog poświęcony aktualnym wydarzeniom politycznym, czy kulturalnym. Ale tematyką naszego bloga może być także sport, motoryzacja, moda, robótki ręczne. Ważne jest, aby wybrać tematykę, na której dobrze się znamy, która jest bliska naszemu sercu.

Systematyczne dodawanie wpisów

Zakładając bloga musimy być systematyczni. Nowe wpisy powinniśmy zamieszczać regularnie, o ile jest to możliwe, to nawet codziennie. Blog, na którym przez dłuższy czas nie pojawiają się nowe wpisy staje się nudny, nie ma dużej liczby odwiedzających. Jeśli z jakiegoś powodu musimy zrobić sobie dłuższą przerwę w umieszczaniu wpisów, miło byłoby z naszej strony, gdybyśmy poinformowali o tym na blogu.

Więcej informacji na stronie http://performance360.pl/o-czym-pisac-bloga-jak-zaczac-zarabiac-na-blogu-w-programach-partnerskich/

Długość postów

Na pewno osoby, które zamierzają dopiero stworzyć swojego bloga zastanawiają się nad tym, jak długie wpisy powinny umieszczać. Z pewnością na początku trudno nam będzie umieszczać długie teksty, z czasem jednak, kiedy nabierzemy wprawy, staną się one coraz dłuższe. Umieszczając posty postarajmy się jednak robić to z należytą starannością. Zamieszczajmy teksty spójne, poprawne pod względem stylistycznym. No i nie róbmy w nich błędów ortograficznych. Posty naszpikowane błędami ortograficznymi nie świadczą zbyt dobrze o ich autorze.

Szata graficzna

Bardzo ważna jest nie tylko tematyka, ale także szata graficzna bloga. Początkujący blogerzy mogą zakupić szablon. Nie wiąże się to z dużym wydatkiem, ale znacząco wpływa na szatę graficzną bloga. I ostatnia kwestia. Prowadząc bloga starajmy się nawiązać kontakt w osobami, które go odwiedzają. Dobrze widziane jest więc zamieszczanie odpowiedzi na pozostawiane przez osoby odwiedzające naszego bloga komentarze. Taki blog jest o wiele chętniej odwiedzany niż ten, którego autorka/autor nie znajduje czasu, aby porozmawiać ze swoimi czytelnikami.

Podobne wpisy: