O Ubezpieczeniach samochodowych słów kilka

O Ubezpieczeniach samochodowych słów kilkaUbezpieczenie samochodowe jest w naszym kraju obowiązkowe. Chodzi oczywiście o ubezpieczenie OC, którego brak może skutkować naprawdę wysokim mandatem. Polisa AC, czyli inne ubezpieczenie auta zapewniające jeszcze lepszą ochronę ubezpieczeniową, jest już dobrowolne. Mimo to nie brakuje osób chcących posiadać i ubezpieczenie OC, i AC.

Ubezpieczenie pojazdu zapewnia bezpieczeństwo na drodze. Wsiadając do auta, można więc czuć się bezpiecznie i komfortowo. W razie jakiegokolwiek zdarzenia to ubezpieczyciel ponosi finansowe koszty. W przypadku polisy OC pokrywane są koszty wszystkich strat, które wyrządził posiadacz samochodu. Oznacza to, że z własnej kieszeni nie płacimy na przykład za usunięcie uszkodzenia zderzaka w samochodzie, w którym uderzyliśmy, nie zachowując na drodze należytej ostrożności.

Ubezpieczenie AC gwarantuje ochronę w takich sytuacjach, jak:

-kradzież zarówno samochodu, jak i jego części – na przykład kół czy radia;

-uszkodzenie auta na skutek działania czynników atmosferycznych, na przykład opadów gradu.

Polisa AC

To podstawowy zakres działania polisy AC. Warto wiedzieć, że im szerszą ochronę wybierzemy, tym wyższą składkę będziemy zobowiązani zapłacić. Obecnie wielu ubezpieczycieli oferuje również tak zwane miniautocasco. Składka nie jest w takim wypadku wysoka, a ochrona ubezpieczeniowa jest ograniczona do minimum. Wielu osobom w zupełności to jednak wystarczy.

Ubezpieczenie OC

O ile polisa AC jest dobrowolna, o tyle wykupienie ubezpieczenia OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Ubezpieczyciele stosują rozmaite zwyżki, które mają zrekompensować ponoszone przez nich ryzyko. Chcąc ich uniknąć, należy wykazać się między innymi bezszkodową jazdą. Zniżka pojawia się również wraz z czasem, który upływa od uzyskania uprawnień do prowadzenia samochodu. Oznacza to, że ubezpieczenie samochodu jest niższe dla osób, które prawo jazdy mają już długo. Ubezpieczenia samochodowe ma w swojej ofercie większość ubezpieczycieli działających na terenie naszego kraju. Zalicza się je bowiem do jednych z najczęściej kupowanych.

Podobne wpisy: