Leasing - możliwości dla klientów

Leasing – możliwości dla klientów

Jeśli ktoś prowadzi własną firmę i chce ją nieustannie rozwijać, to koniecznie musi szukać odpowiednich sposobów na finansowanie nowych inwestycji. W końcu stałe inwestowanie w nowe rzeczy i rozwiązania jest niezbędne do tego, aby utrzymywać mocną pozycję na rynku.

Samodzielne przeprowadzenie niektórych inwestycji, takich jak na przykład kupno pojazdu dla firmy, często jest praktycznie niemożliwe. Ich koszta mogą znacznie przekraczać możliwości finansowe firmy. Na szczęście rynek bankowy oferuje nam wiele rozwiązań, dzięki którym możemy przeskoczyć tę przeszkodę. Jednym z nich jest leasing, należący do najpopularniejszych wśród przedsiębiorców usług finansowych.

Leasing, czyli kupno na kredyt

Biorąc w leasing jakąkolwiek rzecz, niejako wypożyczamy ją od naszego leasingodawcy. Bank lub inna instytucja która się tym zajmuje kupuje w naszym imieniu to, czym jesteśmy zainteresowani – na przykład pojazd dla naszej firmy.

Leasingobiorca spłaca następnie w ratach wartość danej rzeczy, jednocześnie mogąc z niej cały czas korzystać. Jest to zatem bardzo wygodne rozwiązanie. Otrzymujemy do dyspozycji rzecz, której akurat potrzebujemy i możemy stopniowo spłacać jej wartość na dogodnych warunkach.

Leasing – co można nim sfinansować?

Leasing zapewnia finansowanie wielu różnych wydatków związanych z rozwojem firmy. Największą popularnością cieszą się leasingi samochodowe. Warto wiedzieć o tym, że możliwy jest również leasing motocykla. Istnieje tu jednak kilka istotnych ograniczeń. Przede wszystkim trudno jest wziąć w leasing używane pojazdy. Co prawda leasing samochodów używanych jest niekiedy możliwy, ale dotyczy to głównie nowszych pojazdów.

Leasingobiorca jest ponadto zobowiązany do wykupienia ubezpieczeń komunikacyjnych. Pomimo tego, że samochód czy motocykl nie należy całkowicie do nas, to my musimy wykupić polisę OC. Mimo wszystko jednak leasing wciąż jest bardzo godnym polecenia rozwiązaniem, nawet pomimo tych kilku mankamentów. W wielu przypadkach może to być najlepszy sposób na sfinansowanie wydatków firmy.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź stronę https://www.scmultirent.pl/

Podobne wpisy: