Krem z filtrem na skórę, a co na włosy

Krem z filtrem na skórę, a co na włosy?

Jeśli spędzamy urlop nad ciepłym morzem bądź przy hotelowym basenie w kurorcie jesteśmy szczególnie narażeni na szkodliwe działanie promieniowania słonecznego.

Nie dotyczy to oczywiście tylko wycieczek do ciepłych krajów, gdyż skórę należy chronić przed słońcem spędzając lato również w naszym, umiarkowanym klimacie. Nie można zatem zapomnieć o spakowaniu do walizki kosmetyków zawierających wysokie filtry ochronne UVA i UVB, które skutecznie chronią naszą skórę przed poparzeniami i nadmiernym wysuszeniem. Można zatem zabrać ze sobą olejek, balsam, krem czy mgiełkę do opalania, które to produkty zapewnią nam odpowiednią ochronę przed słońcem. Dzięki odpowiednim filtrom przeciwsłonecznym wrócimy z urlopu z piękną, złotą opalenizną, a nie z czerwoną, poparzoną skórą pokrytą piekącymi bąblami.

O ile ochrona skóry przed słońcem wydaje się oczywista i jest dość łatwa (krem z filtrem) o tyle ochrona włosów budzi wiele wątpliwości. Nie należy jednak zapominać, że gorące powietrze, wiatr i morska woda wpływają negatywnie na kondycję naszych włosów, dlatego warto poznać odpowiednie sposoby pielęgnacji włosów w okresie letnim. Mocne promieniowanie słoneczne źle wpływa na włosy, osłabia ich strukturę, pozostawia je matowe, łamliwe i wysuszone. Jak więc chronić i pielęgnować włosy podczas wysokich temperatur?

Szampon przeznaczony jest do pielęgnacji włosów zniszczonych, zmęczonych licznymi zabiegami fryzjerskimi. Produkt zawiera takie składniki aktywne jak wyciąg z bursztynu, inulinę z cykorii oraz kompleks witamin A, E, F. Szampon intensywnie wzmacnia, regeneruje, odżywia i odbudowuje strukturę włosa. Bursztyn zawarty w szamponie jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym, który chroni włosy przed negatywnym działaniem słońca. Zapobiega tym samym wysuszeniu, łamaniu, matowieniu włosów oraz blaknięciu koloru włosów farbowanych. Regularnie stosowanie szamponu z bursztynem pozostawia włosy miękkie, gładkie, pełne blasku i witalności. Warto zwrócić też uwagę na całą serię produktów Jantar od marki Farmona. W jej skład wchodzą kosmetyki do pielęgnacji włosów m.in: odżywki, mgiełki, maski i kuracje w ampułkach.

Podobne wpisy: