Jakie jest zastosowanie przenośników łańcuchowych?

Jakie jest zastosowanie przenośników łańcuchowych?

Jakie jest zastosowanie przenośników łańcuchowych?Różne urządzenia transportowe są niezbędne w wielu działach gospodarki. Bardzo często w zakładach produkcyjnych wykorzystuje się przenośniki rolkowe lub taśmowe. Niestety, urządzeń tych nie da się wykorzystać do transportu wszystkich ładunków. Dlatego też sięga się po przenośniki łańcuchowe.

Co można transportować przenośnikami łańcuchowymi?

Przenośniki łańcuchowe mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczny jest transport ciężkich ładunków. Maksymalna waga ładunków, które można przetransportować przy pomocy przenośnika łańcuchowego wynosi 1,5 tony. Przenośniki łańcuchowe sprawdzają się także przy transporcie ładunków, które mają bardzo duże i nietypowe gabaryty.

Jak wygląda transport przenośnikami łańcuchowymi?

Transport ładunków odbywa się przy pomocy cięgien łańcuchowych. Przenośnik łańcuchowy może składać się z dwóch bądź pięciu cięgien. O tym, ile cięgien znajdzie się w przenośniku uzależnione jest od wymagań danego użytkownika. Każdy przenośnik łańcuchowy składa się także z profilu ślizgowego. To po nim przesuwają się łańcuchy. Profile ślizgowe wykonuje się wyłącznie z materiałów, które mają bardzo wysoki parametr odporności na ścierania. Duży udźwig oraz bardzo cicha praca to jedne z zalet, którymi wyróżniają się przenośniki łańcuchowe. Ich dodatkowe atuty to zastosowanie trwałej, prostej, a jednocześnie stabilnej konstrukcji nośnej. Przenośniki łańcuchowe mogą służyć do transportu bardzo różnych ładunków. Stąd też na indywidualne życzenie klientów mogą zostać wyposażone w akcesoria dodatkowe. Do wyboru są zabieraki oraz gumowe lub wykonane z tworzywa sztucznego nakładki. Chronią one przenoszone przy pomocy przenośnika łańcuchowego towary przed zarysowaniem lub zagnieceniem. Dodatkowe akcesoria, w które można wyposażyć przenośnik łańcuchowy przydają się także w sytuacji, kiedy ładunek wymaga większej powierzchni podparcia (szczegóły).

Przenośniki łańcuchowe to urządzenia do transportu ciężkich ładunków. Są urządzeniami prostymi w obsłudze, niezawodnymi i bardzo trwałymi. Ich konserwacja nie wymaga dużych nakładów finansowych. Równia tania jest ich eksploatacja. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie transport towarów nie może odbywać się przy pomocy transporterów rolkowych lub przenośników taśmowych. Są przydatne w halach produkcyjnych i magazynach. Należą do często wykorzystywanych urządzeń transportowych.

Podobne wpisy: