iPhone X

iPhone X

Bez dwóch zdań można powiedzieć, że wypuszczony w dziesiątą rocznicę wprowadzenia IPhona, iPhone X jest telefonem przełomowym. Przyjrzyjmy się jednak, na czym polegają wprowadzone zmiany i jakie są zalety nowego produktu Apple.

W oczy rzuca się przede wszystkim doskonałe wykonanie iPhone X. Połączenie szkła i stali znamionuje umiejętność opowiedzenia się po stronie najnowszych trendów designerskich. Choć sam telefon jest nieco cięższy od swoich poprzedników, to nie przeszkadza nam to w codziennym użytkowaniu. Ogólnie estetycznie wykonanie aż kłuje w oczy swoją efektownością oraz solidnością. Należy też zauważyć, że iPhone X jest stosunkowo mały. Niewielki rozmiar pomaga jednak w codziennym użytkowaniu telefonu. Od czasu kiedy coraz to nowe urządzenia szły w kierunku większych telefonów, większość z nas zdążyła się już stęsknić za urządzeniem, które łatwo się obsługuje jedną ręką. Na szczególną uwagę zasługuje ekran telefonu. Ten zajmuje całą powierzchnię telefonu i od razu widać, że to rozwiązanie jest genialne w swojej prostocie i pozwala na zupełnie inne potraktowanie aplikacji. Niektórym użytkownikom może przeszkadzać górna belka, w której mieszczą się czujniki i kamera przednia. Jednak już po chwili przestajemy ją zauważać, a po kilku dniach nawet nie wiemy, że coś tam jest. Jeżeli jesteśmy już przy kamerze, to aparat nadążą za wszelkimi trendami i spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Właściwie mamy tu do dyspozycji dwa aparaty, gdyż telefon został wyposażony w tak zwany tryb portretowy.

Kolejną zaletą urządzenia jest bateria. W dobie telefonów, gdzie bateria służy nam w najlepszym razie przez dwadzieścia cztery godziny, to olbrzymia zaleta. Tym bardziej że w przypadku IPhonów zawsze była to raczej słaba strona tych urządzeń. O ile zatem w wielu telefonach przy intensywnym użytkowaniu, baterię trzeba ładować dwa razy dziennie, to tutaj, nawet przeglądając Internet, korzystając z czatu czy rozmaitych aplikacji, jesteśmy w stanie dotrwać na jednym ładowaniu do końca dnia, a i tak bateria nie będzie w pełni rozładowana.

Podobne wpisy: