Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie Assistance?

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie Assistance?

Ubezpieczenie samochodu to przede wszystkim polisa OC, którą musi wykupić każdy właściciel zarejestrowanego w Polsce auta. Ubezpieczeniem, które warto wykupić dodatkowo jest Assistance. Jest to ubezpieczenie, które gwarantuje nam otrzymanie pomocy w różnych nieprzewidzianych sytuacjach. Ubezpieczenia Assisance warto mieć szczególnie, gdy wybieramy się na urlop do jednego z krajów na terytorium Europy – oczywiście Assistance może nam się przydać również w kraju.

Charakterystyka ubezpieczenia godnego uwagi

Dobra polisa Assistance powinna zapewnić nam pomoc w sytuacji, gdy skończy nam się paliwo, ale także, gdy ulegnie ono awarii. W tym drugim przypadku dobre Assistance powinno gwarantować nam naprawę auta na miejscu lub holowanie, gdy naprawa nie jest możliwa na miejscu zdarzenia. W przypadku, gdy naprawa samochodu nie jest możliwa w ciągu 24 godzin dobra polisa Assistance powinna gwarantować także pokrycie kosztów hotelu. Dobrze dobrane ubezpieczenie Assistance to pewność, że towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni nam na czas naprawy samochodu auto zastępcze, udzieli pomocy, gdy uszkodzimy, zatrzaśniemy w aucie lub zgubimy kluczyki i nie będziemy mogli uruchomić samochodu. Polisa może obejmować również ewentualny transport medyczny do szpitala oraz zwrot kosztów podróży do miejsca docelowego. Polisa Assistance przydać się może także za granicą; możemy liczyć na tłumacza, który pomoże nam zorganizować nocleg, opiekę nad dziećmi czy porozumienie się na przykład z policją.

Dopasuj zakres

Wybierając polisę Assistance zwróćmy uwagę na jej zakres. Poświęćmy chwilę czasu, aby sprawdzić, czy pomoc otrzymamy tylko w Polsce, czy także za granicą. Pamiętajmy, że towarzystwa ubezpieczeniowe wprowadzają limity kilometrów holowania, z reguły są one inne w Polsce, a inne za granicą. Zakres ochrony polisy Assistance każdy może dopasować do własnych potrzeb. Na pewno komfort podróżowania z ubezpieczeniem Assistance zarówno w kraju, jak i za granicą jest bardzo wysoki. Dlatego jest to idealna polisa szczególnie dla tych, którzy dużo podróżują. Podstawowy pakiet Assistance czasem dodawany jest gratis do OC.

Dowiedz się więcej na stronie:

Podobne wpisy: