Chronimy swoją prywatność w Internecie

Z możliwości, które daje nam przestrzeń Internetu korzystamy dzisiaj niezwykle chętnie. Zapominamy jednak o bezpiecznym korzystaniu z zasobów sieci i niefrasobliwie udostępniamy w niej swoje dane. Zapominamy, że mogą je wykorzystać niepowołane osoby. Jak możemy chronić swoją prywatność w Internecie? Czy są sposoby na kradzież tożsamości?

Sposoby na ochronę prywatności w Internecie są bardzo proste. Oto, co powinniśmy zrobić, aby nasza tożsamość nie została nam skradziona.

Instalujemy dobry program antywirusowy

Zainstalowanie programu antywirusowego jest jednym z bardziej skutecznych sposobów, które uchronią nas przed kradzieżą tożsamości. Jeśli chcemy chronić swoją prywatność wyjątkowo skutecznie kupmy program antywirusowy i pamiętajmy o tym, aby go aktualizować. Programy antywirusowe chronią przed atakami ze strony hakerów oraz przez plikami i stronami, które mogą zawierać wirusy.

Staramy się nie korzystać z ogólnodostępnej sieci WI-FI

Jeśli korzystamy z serwisów bankowych, portali społecznościowych czy robimy zakupy w sklepach internetowych, starajmy się robić to z domowego komputera. Na każdym z serwisów, które wymieniliśmy musimy podać swoje hasło i logi. Ogólnodostępna sieć WI-FI może zostać spreparowana przez oszustów. Nasze dane zostaną przez nich łatwo przechwycone.

Czytajmy regulaminy

Na stronach sklepów internetowych, portali społecznościowych czy for powinna znaleźć się zakładka „Polityka prywatności”. Koniecznie trzeba ją kliknąć i przeczytać zawarte w niej informacje. W ten sposób dowiemy się, które z naszych danych zostaną przetworzone i komu udostępnione. Ściągając aplikacje pamiętajmy, aby się z ich wylogować. W ten sposób nasze hasło dostępu nie zostanie zapisane automatycznie.

Używajmy kilku haseł

Im więcej haseł będziemy używać korzystając z portali społecznościowych, sklepów internetowych czy serwisów bankowych, tym trudniejsze stanie się dokonanie włamania na nasze konto przez hakera. Przed atakiem hakerów możemy się także chronić stosując programy szyfrujące.

Podobne wpisy: